Czytaj artykuły
1. Zaopatrz się w termometr odpowiedni do pomiaru podstawowej temperatury ciała (PTC).
Może to być:
Pamiętaj, aby w czasie jednego cyklu używać do pomiaru tego samego termometru, który będzie przeznaczony tylko do tego celu.
2. Ustal stałą godzinę pomiaru PTC, oraz jego miejsce.
Przy czym musi to być czas bezpośrednio po przebudzeniu, nie mniej niż 3 godziny snu.
Wybierz miejsce pomiaru:
3. Przygotuj termometr na wyciągnięcie dłoni.
Połóż termometr w odpowiednim miejscu tak, abyś nie musiała go szukać, ani wstawać z łóżka. Zaraz po dokonanym pomiarze odłóż go na właściwe miejsce.
4. Pomiar temperatury zacznij od piątego, najpóźniej szóstego dnia cyklu.
Jeśli nie możesz zapisać wyniku pomiaru zaraz po jego wykonaniu (nie masz czasu lub istnieją inne przeciwności), zapisz w telefonie komórkowym, zapisz na karteczce lub zapamiętaj. W dogodnej chwili, dodaj do wykresu.
5. Spróbuj zwracać uwagę na odczucia pojawiające się we wnętrzu pochwy.
Mogą to być odczucia suchości, wilgotności lub mokrości czy śliskości. Klikając na odpowiedni dzień cyklu w kalendarzu, znajdziesz opcję „Obserwacje zewnętrzne”. Spróbuj dopasować odpowiedni opis odczucia. Jeśli zauważasz na zewnątrz śluz, spróbuj opisać jego cechy wybierając z listy „wygląd” oraz „konsystencja”.
6. Trzymając się tych punktów rozpocznij codzienne obserwacje.
Obserwuj codziennie temperaturę oraz korzystaj z notatek na wykresie 28dni, w które wpisuj wszelkie obserwacje. Gdy zgromadzisz odpowiednią ilość danych temperatury, zastanów się nad analizą, w tym celu poproś eksperta o pomoc.