User_pro_offline 84aneczka84

 
 
 
Jest już z nami nasza upragniona córeczka :):*
 
Moja aktywność w 5511 dni:
14 cykli, 1124 komentarzy. Ostatnia wizyta 26.02.2013. Mój ostatni cykl się skończył.
84aneczka84
  • Przyjaciółki (8)
  • monika160607
  • miesia
  • moniulek1983
  • osmsem
  • Nieka
  • gosia9119
  • mayamari
  • bursztynek80
 
 
Kto jest on-line:
 
 

Wykresy w telefonie Cell

m.28dni.pl (iphone, android)
 
 

Szybka pomoc!

Coś sprawia Ci trudność, nie rozumiesz opcji? Napisz do pomocy 28dni lub eksperta.

 
 
 
 
 
 

Komentarze forum

KarpatkaST: Hej, pisałam tu kiedyś posta dotyczącego celullitu. Szczorkuje się codziennie wieczorem na ...

 

KarpatkaST: Olejek z Nashi, używam od lat i nie zamienię na nic. A jest tak wydajny, że przy moich gęst ...

 

KarpatkaST: A może sprawdzi się u was "czas dla siebie". Informujesz, że w czasie dla siebie oni za ...

 

jagodalg84: Współczuję :cry: ...

 

merlenke: Jesteś na normalnej diecie tzn.? Opisz szerzej co przez to rozumiesz. I dlaczego nie słu ...

 

KarpatkaST: Chciałabym przejść na dietę białkowo-tluszowa , moje pytanie czy ktoś mógłby mi trochę ...

 

Domisia0407: Siostra jest bardzo chora ,rak 4 stadium , jak z nią rozmawiac?Nie potrafię, tak się boje , ...

 

karolciat: a to możemy już je drukować? nie zauważyłam, żeby się coś naprawiło... ...

 

KarpatkaST: Ubrania: Trendy juz mnie nie interesuja. Chodze w bawelnie, merino i lnie. Praktykuje mini ...

 

Amazonka: Do gina najlepiej zabrać wykresy z 28dni jako uzupełnienie diagnostyki. ...

 

ngL: Dodam do powyższego, że istotne jest przede wszystkim zbadanie poziomu estradiolu między 3 a ...

 

merlenke: Lekarz powinien pobrać cytologię na pierwszej wizycie, antykoncepcje zawsze dobieramy po zrob ...

 

KarpatkaST: Jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa? Powinnam się umówić od razy na cytologię czy w t ...

 

KarpatkaST: No gres. I to taki na którym nic nie widać. Niekoniecznie w połysku … weź kilka do domu i ...

 

Zima_trzyma: Komuś się rząd jak na Słowacji marzy, serio? ...

 
 
listopad-grudzień bezserduszkowy:(
  • Pierwszy dzień: 07.11.2009
  • Ostatni dzień: 04.12.2009
  • Miejsce pomiaru:
  • Termometr:
  • Kategoria:
  • Metoda interpretacji: własna

Komentarze (83) Znajdź komentarze (autor, treść)

monika160607

User_pro_offline monika160607 napisała stycznia 05, 2010 11:33

kochana wiemm że to boli ale musimy być dzielne :)))))
Kochana kiedy wracasz do nas ??
U mnie nudy cały czas siedzię w domciu a mąż akurat ma 2 zmianę w pracy więc siedzę sama :)
Całuję :)

Boże proszę opiekuj sie nami. 
84aneczka84

User_pro_offline 84aneczka84 napisała stycznia 05, 2010 11:36

Wracam jak tylko dostane @ w styczniu i zakladam nowy cykl :)

Jest już z nami nasza upragniona córeczka :):* 
wolanka

User_pro_offline wolanka napisała stycznia 05, 2010 12:10

buziaczki, :))))

:) 
wolanka

User_pro_offline wolanka napisała stycznia 05, 2010 19:18

a moze nie dostaniesz @. Lepiej jakbysmy chyba tak obstawialy, co ty na to ?

:) 
84aneczka84

User_pro_offline 84aneczka84 napisała stycznia 06, 2010 17:13

Oj bardzo bym chciala nie dostac @ ale czuje że niestety jednak dostane :(

Jest już z nami nasza upragniona córeczka :):* 
monika160607

User_pro_offline monika160607 napisała stycznia 06, 2010 19:04

Kochana przeczytaj może się przyda :)

Poniżej przedstawiamy pierwiastki i witaminy mające niebagatelne znaczenie dla ludzkiej płodności oraz kilka zaleceń dla zwiększenia szans na poczęcie dziecka.

Magnez – jest często nazywany pierwiastkiem życia, gdyż od jego obecności i odpowiedniej ilości w naszym organizmie zależy wydzielanie bardzo wielu enzymów i hormonów. Należą do nich, m.in. hormony płodności takie jak: odpowiedzialne za owulację hormon folikulotropowy (FSH) i hormon luteizujący (LH) oraz odpowiedzialny za zagnieżdżenie się jajeczka w endometrium i za pierwszy okres ciąży hormon ciałka żółtego – progesteron. Niedobory magnezu w organizmie mogą sprawiać, że kobieta zacznie zauważać krótkie fazy lutealne i słabo wzrastające temperatury w fazie ciałka żółtego oraz dość wysoką temperaturę w fazie estrogenów z tendencją do wzrastania przed owulacją, zamiast opadania. Odpowiednie ilości magnezu w diecie kobiety powodują odpowiednie wydzielanie hormonów, co może niwelować powyższe objawy i sprzyjać poczęciu. Trzeba zaznaczyć, że bardzo szybki, nerwowy i frustrujący styl życia sprawia, że zużycie magnezu w organizmie ludzkim znacznie wzrasta. Tym czasem zawartość tego pierwiastka w produktach spożywczych, zwłaszcza tych gotowych maleje, czasami jest znikoma, a nawet zerowa.

Najwięcej tego pierwiastka znajduje się w: ziarnach dyni, kakao, migdałach, kaszy gryczanej, płatkach owsianych, chlebie pełnoziarnistym, orzechach, śliwkach – zwłaszcza morelach i brzoskwiniach, warzywach zielonych – zwłaszcza koprze, natce pietruszki, szpinaku. Można też kupić w aptece gotowe preparaty magnezowe (najlepiej z dodatkiem wapnia) i w sposób przyspieszony, bardziej intensywny uzupełnić niedobory magnezu. Należy jednak pamiętać, że osoby z chorymi nerkami mogą to czynić tylko pod kontrolą lekarza. Preparatów magnezowych z aspartamem (słodzikiem) nie należy stosować.

Witaminy – niedobory każdej witaminy mogą powodować jakieś zakłócenia w pracy naszego organizmu, ale dla kobiecej płodności szczególne znaczenie mają witaminy z grupy B, witamina A, E i kwas foliowy. Natomiast dla męskiej płodności duże znaczenie mogą mieć witaminy z grupy B, witamina A i C.

Witaminy z grupy B mają bardzo duży wpływ na pracę całego układu nerwowego, prawidłowe przewodnictwo nerwowe, pracę mózgu i w ogóle dobry nastrój. Wpływają one uspokajająco na nasz system nerwowy i cały organizm. Pośrednio przyczyniają się więc do regularności cykli i zapobiegają zakłóceniom cykli wywołanym stresem, nerwowością, frustracją czy depresją.

Odpowiednie dostarczanie witaminy B6 może spowodować u kobiety obniżenie się nadmiernego wydzielania prolaktyny i przywrócić regularne cykle, gdy nieregularność wynika z nadprodukcji prolaktyny. Prolaktyna to jeden z trzech hormonów stresowych. Wydziela się w zwiększonych ilościach w sytuacji przeżywania częstych stresów i niepokojów. Jej nadmiar w okresie, gdy kobieta nie karmi piersią jest objawem niepokojącym. Nadmiar prolaktyny w organizmie kobiety, prowadzący do choroby zwanej prolaktynemią może powodować:

- opóźnianie się i hamowanie owulacji, co będzie się uwidaczniało w wydłużających się i bezowulacyjnych cyklach,

- skracanie się fazy lutealnej,

- zanikanie miesiączek.

U mężczyzn niedobory witamin z grupy B mogą zaburzać produkcję plemników i wydzielanie testosteronu.

Bogatymi źródłami witamin z grupy B są: chude mięso, drób, drożdże, całe ziarna zbóż, chleb gruboziarnisty, otręby pszenne, zarodki pszenicy, ryby, gotowany suchy groch, jaja, przetwory mleczne, ziarna słonecznika, soczewica, orzechy, zielone warzywa, banany, kalafiory.

Kwas foliowy to witamina z grupy B kompleks, zwana także witaminą M.. Według nowych badań amerykańskich witamina ta zapobiega defektom wrodzonym, także neurologicznym, a szczególnie rozszczepom kręgosłupa u poczętych dzieci. Dlatego sanepidy i szpitale prowadzą profilaktykę kwasu foliowego, zalecając go kobietom planującym poczęcie dziecka na trzy miesiące przed poczęciem i do trzeciego miesiąca po poczęciu. Kwas foliowy może także mieć znaczenie dla pojawiania się prawidłowego objawu śluzowego i zapobiega zapadaniu na raka szyjki macicy.

Naturalne źródła tej witaminy to: zielone liście warzyw, wątroba, sok pomarańczowy, awokado, liście sałaty, brokuły, marchew, drożdże, wątroba, żółtka jaj, morele, dynia, fasola.

Odpowiedni poziom witaminy A ma szczególne znaczenie dla występowania prawidłowej łaty śluzowej. Niedobory tej witaminy mogą powodować skracanie się łaty śluzowej lub pojawianie się tylko mniej płodnego śluzu. Ponadto witamina A może zapobiegać zbyt obfitym miesiączkom i przyczyniać się do dobrego funkcjonowania tarczycy, które nie jest bez znaczenia dla kobiecej płodności. Trzeba pamiętać jednak, że nadmiar tej witaminy, podobnie jak nadmiar karotenu, może powodować zbyt skąpe menstruacje, a nawet ich brak.

Mężczyźni, bardziej niż kobiety, są wrażliwi na niedobory witaminy A. Niedobory te mogą zaś powodować zanikanie najądrza, pęcherzyków nasiennych i gruczołu krokowego. Przy dużym niedoborze występuje pogorszenie stanu kanalików nasiennych, zmniejszanie ilości i ruchliwości plemników, natomiast zwiększa się ilość nieprawidłowych form plemników.6

Dobrym sposobem właściwego dostarczania witaminy A do naszego organizmu wydaje się spożywanie jednej surowej marchewki dziennie. Duże ilości witaminy A znajdują się także w: tranie; wątrobie wołowej; zielonych i żółtych warzywach np. jarmużu, natce pietruszki, szczawiu, szpinaku, dyni; zielonych i żółtych owocach; jajkach.

Witamina E to witamina młodości. Okazuje się, że ma ona wpływ na prawidłowe funkcjonowanie jajników, a więc także na działanie pęcherzyków Graafa i jajeczek. Wspomaga ona także pracę tarczycy, łagodzi objawy napięcia przedmiesiączkowego, menopauzy i zapobiega poronieniom. Jej naturalne źródła to: ziarna i kiełki pszenicy, oleje tłoczone na zimno, ziarna słonecznika, orzechy włoskie i ziemne, ryby, produkty zbożowe pełnoziarniste, otręby, warzywa liściaste.

Witamina C zapobiega u mężczyzn aglutywacji – zlepianiu się plemników i powoduje ich zwiększone wytwarzanie. Jej największe ilości znajdują się w czarnej porzeczce, surowej słodkiej czerwonej papryce, brokułach, jarmużu i zielonym koperku.

Cynk i selen – to pierwiastki szczególnie ważne w męskiej płodności. Cynk jest niezbędny do wytwarzania testosteronu i odpowiedniej ilości plemników. Największa zawartość cynku w organizmie mężczyzny znajduje się właśnie w komórkach nasienia i gruczole krokowym – prostacie, od którego w znacznym stopniu zależą zdolności rozrodcze mężczyzny. Cynk zapobiega chorobom prostaty i dlatego tak ważne dla mężczyzny jest dostarczanie odpowiedniej ilości tego pierwiastka.7

Ponadto cynk wpływa na wydzielanie endorfin – hormonów szczęścia (których część mężczyzna w czasie naturalnego współżycia dostarcza w nasieniu kobiecie) i łagodzi zaburzenia miesiączkowania.

Dużo cynku znajduje się w: wątrobie; mięsie; owocach morza, zwłaszcza ostrygach, ślimakach, rybach; zbożach; mące z pełnego przemiału; pestkach dyni i słonecznika.

Prawie połowa zgromadzonego w organizmie mężczyzny selenu znajduje się w jądrach i przewodach nasiennych. Plemniki także zawierają znaczne ilości tego minerału, dlatego przy każdym wytrysku nasienia pewna ilość selenu zostaje utracona. To oznacza, że dla prawidłowego funkcjonowania narządów rozrodczych konieczne jest uzupełnianie selenu.8 Selen łagodzi również objawy menopauzy.

Duże ilości selenu zawierają: owoce morza, ryby morskie, raki, mięso, kiełki pszenicy, cebula, pomidory brokuły, kukurydza, drożdże, czosnek, no i oczywiście nasienie mężczyzny, które przy naturalnym współżyciu organizm kobiety wchłania i wykorzystuje jego właściwości.

Jod – jest w dużej mierze odpowiedzialny za funkcjonowanie tarczycy. Jego niedobory powodują słabe funkcjonowanie tarczycy czyli niedoczynność tarczycy, natomiast nadmiar jodu w organizmie może powodować nadczynność tarczycy. W jednym i drugim przypadku nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy może powodować zaburzenia cyklu kobiecego i niepłodność.

Niedoczynność tarczycy może powodować: bardzo niską podstawową temperaturę ciała – w fazie estrogenów 36.2OC i mniej, bardzo wydłużone cykle, cykle bezowulacyjne, wydłużony okres występowania bardziej płodnego śluzu, obfite miesiączki lub niewyjaśnioną niepłodność.9

Nadczynność tarczycy może powodować: podwyższenie podstawowej temperatury ciała, skąpe miesiączki, wydłużone cykle lub niepłodność.10

W jednym i drugim przypadku powinno się wykonać odpowiednie badania medyczne, w tym testy na ustalenie poziomu jodu w organizmie. Jeżeli testy wykażą za niskie lub za wysokie poziomy jodu trzeba przyjrzeć się swojemu odżywianiu. Bogatymi źródłami jodu są przede wszystkim ryby morskie i mocno jodowana sól.

Boże proszę opiekuj sie nami. 
wolanka

User_pro_offline wolanka napisała stycznia 08, 2010 22:53

ja tobie tez zycze spokojnego i milego wikendu :)))))))

:) 
84aneczka84

User_pro_offline 84aneczka84 napisała stycznia 11, 2010 18:48

I przylazła @ niewiem po co :/ :(

Jest już z nami nasza upragniona córeczka :):* 

Dodaj komentarz (przyciągnij wykres)

Aby dodać komentarz musisz być zarejestrowanym użytkownikiem 28dni.
Zarejestruj się. Poleć też 28dni znajomym.

Formatowanie tekstu (pokaż/ukryj)