NICA
Szybka pomoc!
Coś sprawia Ci trudność, nie rozumiesz opcji? Napisz do pomocy 28dni lub eksperta.
WalkaTrwa: super jest olejek do okolic intymnych od Klaudyny Hebdy, ale to raczej droga sprawa. ...
merlenke: Hej dziewczyny! Macie jakieś sprawdzone sposoby, maści, kremy na obtarcia/ranki po seksi ...
Amazonka: Dane: jak się mają wpływy z abonamentu do cen hostingu www. To widzi na bieżąco. Jak ...
karakal: Amazonka? które dane? Ja mówię o naszych danych. mam ponad 200 wykresów, pod poł ...
Amazonka: Właściciel ma te dane pod ręką na bieżąco przecież. ...
karakal: Marion co Ty mówisz? na jaką pocztę? wpisujesz w bankowości elektronicznej numer konta ...
Amazonka: Serwis zostawiony sam sobie. :-( ...
marion: [quote=Amazonka">Damazy, przywróć drukowanie wykresów. To jest potrzebna funkcja.[/quote" ...
merlenke: Zdecydowanie warto jest brać biurko z regulacją wysokości. Szczególnie, ze dizecko szybko r ...
KarpatkaST: U mnie fajnie sprawdza się podkład kryjący z Annabelle Minerals. Fajnie dopasowuje się do c ...
rozmal: Hej, Jaki byście polecały podkład do cery mieszanej z przebarwieniami ? Trochę kryjąc ...
Amazonka: Damazy, przywróć drukowanie wykresów. To jest potrzebna funkcja. ...
Amazonka: Klocki Lego. ...
KarpatkaST: W zimie :zajęcia dodatkowe jak taekwondo, różnego typu warsztaty organizowane, ewentualnie w ...
merlenke: Rodzice jedynaków, jak wasze dzieci spędzają popołudnia po przedszkolu i wolne dni? Czym si ...
harpijka
napisała grudnia 13, 2006 13:46
jeśli się starasz to w okolicach 11-13 dc powinny być staranka też
tom_lukowski
zmieniła grudnia 13, 2006 18:04
Nica. Nic nie wiem o tobie. Probujesz analizowac obserwacje wg jakiejs konkretnej metody? Obserwujesz siebie od dawna? masz jakies doswiadczenia w analizie?
Glupio mi pisac po prostu to o czym swietnie wiesz. W kazdym razie zasada jest taka- nikt lepiej od ciebie nie moze zinterpretowac twoich obserwacji. Ja widze jedynie znaczki ale to ty wiesz czym sie u ciebie rozni „so” od „pz” itp.
Ale zeby nie wyszlo na to ze jestem nieuprzejmy to napisze kilka slow :-)
Analize trzeba zaczac od ostalenia szytu objawu plodnosci. Najlepiej jest oczywiscie jesli wszystkie objawy sa zsynchronizowane i kiedy szyjka i sluz wskazuje jeden wspolny dzien szczytu. U ciebie w gre wchodzi 10 i 11 dc. Przyjmijmy 10dc.
Ok, teraz szukamy pierrwszej wyzszej temp. po szczycie objawu ktora na tych stronach umownie traktuje sie jako poczatek fazy lutealnej. U ciebie to moglby byc np 11 lub 12 dc. powiedzmy ze zdecydujemy sie na 11 dc. Sprawdzamy szesc temp poprzedzajacych od 4 do 9 dc (10dc pomijam bo uznalas pomiar za zaklocony choc tego zaklocenia nie opisujesz w notatce). W tych 6 dniach najwyzsza temp byla w 7,8 i 9 dc i te temperature przyjmujemy jako nizszy poziom temperatur (Roetzer nazywa to linia podstawowa).
Sprawdzamy teraz 3 dzien temp. wyzszych. U ciebie to wg dotychczasowych zalozen 13 dc. Temperatura tego dnia jest o ponad 0,2 st C wyzsza od linii podstawowej wiec wg Roetzera wieczor tego dnia mozesz uznac za poczatek nieplodnosci poowulacyjnej.
O owulacji bez monitoringu jajnikow niewiele wiadomo ale zwykle zaklada sie ze dochodzi do niej od 3 dnia przed skokiem temperatury do 2 dni po skoku. Te zaznaczenie w digramie nalezy wiec traktowac zupelnie umownie. Jesli ty przyjelabys ze owu byla u ciebie np 10dc to ja uznalbym to za prawdopodobne. A co do dziewczynki… Mam nadzieje ze traktujecie to jedynie w kategoriach zabawy. Jesli kilka hipotez probujacych opisac geneze plci dziecka. Ta zwiazana z szybkoscia przemieszczania sie plemnikow i ich zdolnoscia dluzszego przezywania jest jedna z nich ale nie jedyna.
tyle na poczatek. Jesli bedziesz miala jeszcze jakies pytania to pisz smialo. Zachecam tez do zagladania na forum i do Wiki.
zuza
napisała grudnia 13, 2006 19:10
byc moze to plamienie z 16 dc związane jest z implantacją, szanse na dziewczynke myślę to pół na pół, ostatni raz był bardzo blisko owulacji
zuza
napisała grudnia 16, 2006 18:07
dobrze że nie robiłaś testu bo to za wcześnie.
zuza
napisała grudnia 17, 2006 17:55
oj nieładny ten spadek, zobaczymy jaka jutro będzie.