Kto jest on-line: katka_81
 
 

Wykresy w telefonie Cell

m.28dni.pl (iphone, android)
 
 

Szybka pomoc!

Coś sprawia Ci trudność, nie rozumiesz opcji? Napisz do pomocy 28dni lub eksperta.

 
 
 
 

Komentarze forum

karolciat: nie dziwi mnie to.... Tylko kontakt przez portal. ...

 

vicky80: A macie kontakt do Damazego? koleżanka opłaciła konto przelewem i nie zostało aktywowane i ...

 

karolciat: [quote=TEORKA">Z telefonu robicie? Mi kiedyś tylko na laptopie zadziałało.[/quote"> ...

 

tom_lukowski: Betonowy płot z gotowych elementów da się jakoś obronić jeśli chodzi nam także o ochron ...

 

rozmal: Mieliśmy podobny problem - na allegro zakupiłam trzcinę; to na krótkofalowo, bo docelowo po ...

 

merlenke: Kochani moi wy zawsze poradzicie. Otóż od miesiąca ciesze się nowym skromnym ogrodem ..... ...

 

Amazonka: Pan Niania - zrzutka w nieszczęściu ...

 

Smuga: teraz na wielkanoc u tej samej fryzjerki .... 450 Wyobraz sobie, że np ceny drzwi w ok ...

 

elfika: My dwa lata temu dostaliśmy starą kostkę z dobudówką, w której wie mój małż wychował. ...

 

tom_lukowski: Najlepiej taka bateria może sprawdzić się pod prysznicem. Tu warto chyba wspomnieć o dość ...

 

rozmal: Aktualnie taka mamy pod prysznicem w łazience. Dla mnie bomba. Szczególnie jeśli chodzi o dz ...

 

merlenke: Bateria z termostatem - polecacie czy odradzacie. Z jakiej firmy i gdzie najlepiej się sprawdz ...

 

MrsHyde: Nam w szkole ład obniżył stawkę za nadgodzinę o 5zł. Tygodniowo na ponadwymiarowych jeste ...

 

jagodalg84: Teo, ale mąż ma własną działalność jednoosobowa? Mój przez cudny ład dostał wypłatę ...

 

TEORKA: Ania my jesteśmy świeżo po remoncie naszych dwóch mieszkań. Jedno teraz remontowaliś ...

 
 

Ból okołoowulacyjny - odczuwam moment owulacji? 08 Sie 13:44

 

Zakończyłam już cykl notek opisujących poszczególne metody interpretacji, mam nadzieję, że teraz pojawi się więcej tekstów pozwalających na szeroką dyskusję w komentarzach :) Może macie jakieś pomysły? O czymś konkretnym chciałybyście przeczytać? Jestem otwarta na propozycje i w miarę swoich możliwości, chętnie opracuję tematy, które Was szczególnie interesują. .

A tymczasem słów kilka na temat bólu owulacyjnego i plamień/krwawień, które w czasie okołoowulacyjnym mogą się pojawić. Oba objawy zaliczane są do drugorzędowych objawów cyklicznej płodności. Nie każda kobieta je obserwuje/odczuwa i dlatego nie mogą być podstawą do wyznaczania reguł metod interpretacji, a jedynie mogą być dodatkową, przydatną informacją, w połączeniu z obserwacją śluzu, badaniem szyjki macicy i mierzeniem PTC.

BÓL OWULACYJNY

Jest wiele kobiet, które w okresie największej płodności odczuwają ból w okolicy podbrzusza. Zwykle naprzemiennie, raz po jednej, raz po drugiej stronie brzucha (ale niekoniecznie co drugi cykl z prawej, co drugi cykl z lewej strony), czasami jako bliżej niekreślona ciężkość w okolicy miednicy, promieniująca na plecy, nogi i w stronę odbytu. Może mieć charakter kolkowy, kłujący lub może być odczuwany jako ból w okolicy krzyżowej.

Dla niektórych z nas nie jest to zbyt uciążliwe, jednak zdarzają się kobiety, które bardzo dotkliwie odczuwają ból owulacyjny. Czas jego trwania jest różny: może być nagły i krótkotrwały (kilka sekund czy minut), ale zdarza się również, że trwa kilka godzin a nawet dwa dni.

Ból owulacyjny jest ściśle związany z jajeczkowaniem, ale może wystąpić zarówno przed nim jak i w trakcie trwania jajeczkowania. Nie jest to zagadnienie do końca poznane, pojawia się wiele hipotez, dlaczego ból ten występuje, ale nie może być utożsamiany z konkretnym momentem jajeczkowania, jak to się czasami robi i na jego podstawie stwierdza się, że owulacja się odbyła, że "czuje się moment owulacji".

Ból owulacyjny, według autorów metody niemieckiej, występuje u około 30-40 % kobiet, a tylko 17% z nich odczuwa go w każdym cyklu. Niemieccy badacze zauważyli pewną korelację między bólem okołoowulacyjnym a wzrostem PTC. Spawdzając na USG obraz pęcherzyków, okazało się, że u 31 z 43 kobiet, dzień lub dwa po odczuwalnym bólu następowała owulacja i wzrost temperatury. Znaczenie bólu owulacyjnego, przydaje się zatem przy pragnieniu poczęcia dziecka, jako dodatkowy wskaźnik momentu wysokiej płodności w cyklu, ale nie należy na podstawie tego odczucia wyznaczać początku fazy niepłodnej, jeżeli chce się odłożyć poczęcie.

Dlaczego boli?

Badacze podają różne możliwości: przekrwienie jajowodu, nagromadzenie się w nim śluzu, który pozwala swobodnie przemieszczać się plemnikom; może być wynikiem gwałtownego pulsowania jajowodów w okolicy owulacji, które to przesuwa komórkę jajową w kierunku macicy; inna hipoteza mówi o gwałtownym napinaniu się otoczki jajnika, na skutek szybkiego wzrostu pęcherzyka; podaje się także, że w czasie samego uwalniania komórki jajowej z pęcherzyka, mogą pękać małe, powierzchniowe naczynia krwionośne i właśnie to powoduje dyskomfort; ból może być również wynikiem przejściowego podniesienia się poziomu estrogenów;

PLAMIENIE OWULACYJNE

Zazwyczaj występuje jako delikatne, brązowe, różowe lub czerwone zabarwienie śluzu szyjkowego. Ale u niektórych kobiet może pojawiać się krwawienie, czasem przypominające skąpą miesiączkę. Takie plamienie jest ściśle utożsamiane z jajeczkowaniem, ale podobnie jak ból okołoowulacyjny, nie jest do końca zbadane i poznane. Prawdopodobnie wysoki poziom estrogenów i związane z tym mocne przekrwienie błony śluzowe macicy, powodujące przenikanie krwinek przez ścianki naczyń endometrium może być przyczyną. Według innych badaczy, może mieć ono związek ze spadkiem estrogenów, tuż po szycie przedowulacyjnym. Oczywiście każde plamienie/krwawienie, które nie jest prawdziwą menstruacją (przypominam, że miesiączka jest zawsze poprzedzona minimum trzydniową zwyżką temperatury) traktowane jest dla celów samoobserwacji jako czas potencjalnie płodny. Plamienie okołoowulacyjne zwane jest także krwawieniem śródcyklicznym, ale oczywiście nie zawsze musi występować w środku cyklu, tak jak nie zawsze owulacja występuje w środku cyklu.

Bardzo jestem ciekawa, jakie są Wasze odczucia związane z bólem okołoowulacyjnym? Czy pojawia się on w każdym Waszym cyklu? Czy jest bardzo dokuczliwy? W moich cyklach nie zawsze ból taki się pojawiał, a jeżeli już występował, to zazwyczaj było to kilkuminutowe kłucie w jednym z boków, w okolicy jajników. Zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

 
Komentarze
 • lidiam78@o2.pl 09 Sie 10:31

  bólu owulacyjnego nie odczuwałam , a moze raczej nie obserowwałam u siebie jedynie raz zdażyło sie krwawienie śródcykliczne, ale wówoczas byłam równiez bardzo osłabiona choroba może tobyła przyczyna.
 • kroliczek26 09 Sie 11:45

  ja jestem chyba w tych 17% kobiet ktore cierpia co miesiac. od kolejnego cyklu bede testowac kolejne tabletki anty zeby owulacje zatrzymac. bol owulacyjny jest okropny co miesiac. trwa kilka dni - czasami tydzien. boli podbrzusze, jeat ciezkie, bola jajniki, podbrzusze w miejscu jajnikow jest bardzo tkliwe z objawami trzewnymi.czasami lądowalam na pogotowiu z podejrzeniem wyrostka. bolowi towarzysza wzdecia, biegunka, czeste oddawanie moczu. brzuch spuchniety jak balon....
 • kroliczek26 09 Sie 11:46

  ja jestem chyba w tych 17% kobiet ktore cierpia co miesiac. od kolejnego cyklu bede testowac kolejne tabletki anty zeby owulacje zatrzymac. bol owulacyjny jest okropny co miesiac. trwa kilka dni - czasami tydzien. boli podbrzusze, jeat ciezkie, bola jajniki, podbrzusze w miejscu jajnikow jest bardzo tkliwe z objawami trzewnymi.czasami lądowalam na pogotowiu z podejrzeniem wyrostka. bolowi towarzysza wzdecia, biegunka, czeste oddawanie moczu. brzuch spuchniety jak balon....
 • Lily 09 Sie 11:49

  Dla mnie przykre jest to jak mało badań jest na temat kobiecej płodności...ten temat to wyraźnie pokazuje. Ciekawe że inne mechanizmy działania ludzkiego ciała są przebadane na "prawo i lewo" a płodność kobiecą nadal traktuje się po macoszemu. Ech Ci naukowcy...
 • robaczek 09 Sie 11:52

  Ja też należę do grona tych obolałych. Ból pojawia sie na około 1-2 dni przed skokiem temperatury, trwa zwykle około doby i uprzykrza życie. W każdym cyklu przyjmuje inne nasilenie, czasami jak zakłuje to mam problem żeby się wyprostować albo normalnie usiąść niem mówiąc już o badaniu szyjki. Zawsze myślałam, że jest to związane albo bezpośrednio z pękaniem jajeczek albo z napięciem pęcherzyków ale widzę, że przyczyn może być jeszcze więcej. Ciekawy artykuł :)
 • Sasecik 09 Sie 13:10

  Ja miałam właśnie taki jak opisałaś ból owulacyjny który promieniował aż do krzyża... w minioną sobotę
 • motylica0 09 Sie 13:48

  Ja odczuwam ból przed skokiem temperatury ale nie potrafię go jeszcze dokładnie opisać. Raz jest to uczucie ciężkości brzucha, innym razem promieniuje do krzyża, a czasem wcale nic nie odczuwam. Nie jest to dla mnie uciążliwe.
 • Kokieteria 09 Sie 14:36

  Mi też zdarza się odczuwać ból owulacyjny, ale nie zawsze i nie jest on raczej uciążliwy. Gorzej jest z bolącymi sutkami w okresie owulacji - bolą straszliwie i zawsze na dzień lub dwa przed skokiem temperatury.
 • ikamek 09 Sie 19:34

  Ja tez zaliczam sie do tej 17. Okres okoloowulacyjny odczuwam bardzo boleśnie, bolą jajniki-raz jeden, raz drugi na przemian.Boli rowniez w pachwinach i promieniuje uda.Krzyz tez jest oczywiscie odczuwalny. Jakis czas temu podczas monitoringu,ginekolog okreslil mi owulacje z dokladnoscia co do godziny. Mialo byc miedzy 19-20. Tak tez bylo, o 20 poczulam bardzo mocne ukucie. Rano znowu podgladanko-pęcherzyka niebylo,pękł.
 • ikamek 09 Sie 19:38

  Ja tez zaliczam sie do tej 17. Okres okoloowulacyjny odczuwam bardzo boleśnie, bolą jajniki-raz jeden, raz drugi na przemian.Boli rowniez w pachwinach i promieniuje uda.Krzyz tez jest oczywiscie odczuwalny. Jakis czas temu podczas monitoringu,ginekolog okreslil mi owulacje z dokladnoscia co do godziny. Mialo byc miedzy 19-20. Tak tez bylo, o 20 poczulam bardzo mocne ukucie. Rano znowu podgladanko-pęcherzyka niebylo,pękł.
 • windwater 09 Sie 21:53

  Moja doktorka zawsze mówiła mi: szczęściara. I rzeczywiście te odczucia pomagają określić owulację. A ból jest najczęściej silny, trwa parę dni. Jest rozpychający i często jakby "schodzi na dół" i zanika. Dlatego zawsze mówiłam, że mi się jajeczko przepycha. :) Denerwujące jest to, że najczęściej chodzę wtedy po schodach jak "sierota" bo ciężko mi nawet nogę podnieść.
 • szczurek13 09 Sie 22:45

  ja też mam ból owulacyjny jest on porównywalny z kolką trwa jeden dzień co miesiąc z innej strony ciesze sie że ciało daje znać o tak ważnym dniu dla nas starających sie o dziecko.
 • misia33 09 Sie 23:43

  ja też mam odczuwalny ból owulacyjny ale nie jest czymś bolesnym i sprawiającym wiele kłopotów, po prostu kłucie po jednej stronie jajnika
 • Monica 10 Sie 00:46

  Ja od kilku cykli zastanawiam się czy to jest właśnie ból owulacyjny czy problemy z jelitami. Termin bólu zgadza się bo występuję na 2-3 dni przed skokiem. Ból jest potworny, tak silny, że ledwo się ruszam, muszę się położyć, a najlepiej wziąć od razu 2 tabl. przeciwbólowe. Brzuch spuchnięty jak balon, ból w podbrzuszu, czasami ciężko zlokalizować gdzie dokładnie boli, promieniuje wszędzie. Wtedy jestem nie do życia, tylko łóżko, ciepły koc i tabletki są w stanie mnie uratować.
 • chmurrka 10 Sie 10:13

  Ja też mam bóle owulacyjne - zaczęły mi się po urodzeniu dziecka. Właśnie w ten sposób objawił mi się powrót płodności po połogu :) U mnie trwa on kilka (3-4) dni przed owulacją, ale nie jest bardzo uciążliwy, takie lekkie napięcie w podbrzuszu. Od dwóch cykli miewam też delikatne plamienia w tym okresie. Ale też traktuję to jako sygnał :) chciałabym niedługo zacząć starania i to może nam pomoże :)
 • misia-ludek 10 Sie 10:40

  U mnie też bóle owulacyjne pojawiają się co miesiąc. Czasem jest to kłucie jednego jajnika, które trwa kilka godzin czasem kilka razy w ciągu dnia po kilka minut. Są i takie cykle, że przez cały okres płodny odczuwa bóle jak w czasie miesiączki. Ale zdarza się też cykl bez bólu.
 • be_atka 10 Sie 12:45

  ja nie odczuwam ani bólu ani nie miewam plamień, ale stosunki w tym czasie są bardzo bolesne, odczuwam wtedy ostre kłucie
 • monika 10 Sie 22:24

  Ja miałam bóle dosyć często, ale nie w każdym cyklu. Zmieniło się po ślubie, gdy zaczęłam współżycie. Ból nie był bardzo dotkliwy, takie ćmienie w podbrzuszu. Więc trochę żałuję, że teraz tego nie czuję, bo miałabym dodatkowe znaki co do dni okołoowulacyjnych.
 • karko 10 Sie 23:13

  ja nie wiedziałam co to ból owulacyjny aż do porodu. po porodzie zaczęłam odczuwać go i to czasem b. mocno.za to przeszły bolesne miesiaczki.
 • Mamrotka 11 Sie 10:55

  Bóle około owulacyjne mam w każdym cyklu. Jest to ból najczęsciej 1 dniowy, silny, kłujący umiejscowiony w okolicy jajnika. Czasem potrafi tak mocno zakłuć, że zgina mnie w pół. Wystepuje zawsze 1 - 2 dni przed skokiem temperatury.
 • Lexia 11 Sie 14:34

  U mnie ból owulacyjny zaczął pojawiać się jakoś 8 miesięcy temu i praktycznie zawsze w 14 dni po nim przychodzi miesiączka. Co do bólu to raz jest lepiej, raz gorzej- czasem jest to zwykłe kłucie po jednej ze stron podbrzusza i napięcie, a czasem ból porównywalny z tym okresowym ale lżejszy. Zmienia się też czas trwania, raz boli przez kilka minut, raz kłuje cały dzień co jakiś czas, a raz przez 2 dni odczuwam dyskomfort. Plamienia nie mam, jedynie nitki krwi w śluzie. Jednak bardzo się cieszę że występuje u mnie taki objaw, wiem że na przyszłość się przyda ;)
 • w_isienka 11 Sie 20:02

  U mnie standardowo dopiero 3 dni po bólu owulacyjnym jest skok temperatury.
 • zig40 12 Sie 00:38

  Ja dopiero 2 lata po ostatnim porodzie zaczęłam odczuwać ten ból, wcześniej znałam go jedynie z książek:)Pojawia się w okolicach skoku, trwa godzinę-dwie, najdalej pół dnia i jest b. dziwny. Za pierwszym razem zadzwoniłam do ojca-lekarza z przerażeniem, że...odjęło mi czucie w nodze. Silne drętwienie i ciągnący ból zawsze w lewej pachwinie, idący do tyłu nogi. Zastanawiam się, czemu zawsze tylko z lewej strony...? Odczuwam to niemal w każdym cyklu. Nie jestem pewna, czy to klasyczny b.o., ale tak go sobie w notatkach zaznaczam.
 • zig40 12 Sie 00:46

  P.S. Mam jeszcze prośbę: czy jest jakaś szansa, byś - nasz szanowny ekspercie- odpowiadała w komentarzach lub inną drogą na niektóre przynajmniej zadane przez nas pytania? Odczuwam spory niedosyt, gdy po Twoim wykładzie jest tylko nasze dzielenie się doświadczeniami, brakuje mi Twoich odniesień, sprostowań :)
 • milutkaa20 12 Sie 12:20

  Jestem stety lub niestety w tych 17%. Co miesiac czuje klujacy bol raz po prawej raz po lewej stronie. Skok nastepuje w nastepnym dniu lub dwa dni pozniej. Ostatnio gdy bylam u ginka powiedzial ze pecherzyk peknie za dwa dni. No i bol zaczal sie 3 godziny po wizycie. Za dwa dni byl skok. Pozdrawiam:)
 • Dziubasia 12 Sie 12:22

  Ja również odczuwam ból z tym, że raz jest on bardziej bolesny innym razem mniej. Zauważylam, że gdy jajeczkuję z lewej strony to boli mniej. Owszem ból ten czasami jest ostry, ale stosunkowo łatwy do opanowania tabletkami, w przeciwieństwie do moich bóli w trakcie okresy które potrafily kończyć sie w szpitalu. Właściwie to przez te bolesne i długie miesiączkowanie czasawi już nie wiem czy to jeszcze okres czy juz owulacja :(
 • milutkaa20 12 Sie 12:23

  Jestem stety lub niestety w tych 17%. Co miesiac czuje klujacy bol raz po prawej raz po lewej stronie. Skok nastepuje w nastepnym dniu lub dwa dni pozniej. Ostatnio gdy bylam u ginka powiedzial ze pecherzyk peknie za dwa dni. No i bol zaczal sie 3 godziny po wizycie. Za dwa dni byl skok. Pozdrawiam:)
 • werusia 14 Sie 16:57

  w tym miesiacu mialam pierwszy raz bol owulacyjny, przypominal ten na okres trwal 2 dni przed pozytywnym testem owulacyjnym
 • Kari 24 Sie 22:20

  Niestety nie odczuwam ani bólu ani krwawienia okołoowulacyjnego, ale za to w dzień owulacji mam tak okropnie ogromną ochotę na seks, że traktuję to jako jeden z dodatkowych wskaźników, jakimi można się kierować wyznaczając moment owulacji :) Nie znaczy to, że w inne dni nie mam ochoty na seks (bo zawsze mam ;), ale tego dnia to uczucie zawsze sięga zenitu! :))
 • dzidzia 25 Sie 02:40

  trudno opisywać mi o sobie bo jestem skąpilkowana,jako nastolatka miałam o róznym czasie miesiączki obifte trwały nawet 8-dni,pojawiały się co 21-dni,albo co 35-dni,bolesne,okropne migreny,rozrywało mnie po obu stronach brzucha,a z tyłu tzw,krzyże pękały na pół trwało to pięć dni przed miesiączką i w trakcie,i po miesiączce.Po usunięciu migdałów w wieku 18-stu lat bule zmiejszyły się i ustąpiły stopniowo migdały w gardle dotego ropne są połączone,z jajnikami,zębami i tarczycą cd.
 • dzidzia 25 Sie 03:03

  cd.lekarze mówili mi że to ma ogromny wpływ na moje cykle są nieprawidłowe i nieprzwidywalne,mam 37-lat i pięć lat temu urodziłam do tamtego czasu,sygnały o swej kobiecości wyrażnie odczuwałam 14-dni po miesiączce czułam ból jak koleżanki wyżej,na każdą zmianę,śluzu czy związaną ze stanem zapalnyn,czy z cyklem byłam wyczólona,zanim coś się pojawiło na bieliznie,dziś mam regularne miesiączki co 30-ci dni odczówam bóle ale krótko 14-ym dniu po miesiączce,i nie jestem wrażliwa na sygnał mojej fjologi po urodzeniu dziecka całkim się zmieniłam nie mam tycz odczuć co kiedyś jest mi z tym żle i dobrze.Przed miesiączką 5-dni i w trakcie boli mnie strasznie głowa i jestem bardzo zła
 • dzidzia 25 Sie 03:17

  cd.lekarze mówili mi że to ma ogromny wpływ na moje cykle są nieprawidłowe i nieprzwidywalne,mam 37-lat i pięć lat temu urodziłam do tamtego czasu,sygnały o swej kobiecości wyrażnie odczuwałam 14-dni po miesiączce czułam ból jak koleżanki wyżej,na każdą zmianę,śluzu czy związaną ze stanem zapalnyn,czy z cyklem byłam wyczólona,zanim coś się pojawiło na bieliznie,dziś mam regularne miesiączki co 30-ci dni odczówam bóle ale krótko 14-ym dniu po miesiączce,i nie jestem wrażliwa na sygnał mojej fjologi po urodzeniu dziecka całkim się zmieniłam nie mam tych odczuć co kiedyś jest mi z tym żle i dobrze.Przed miesiączką 5-dni i w trakcie boli mnie strasznie głowa i jestem bardzo zła,bardzo chciała bym mieć jeszcze jedno dziecko ale mąż niechce,tyle poszłam mu na rękę więc teraz bez jego zgody chcę mieć dziecko,w moim wieku jednak trudno jest zajść w ciążę od tak,6-ć lat temu poprostu powiedzieliśmy sobie z mężem że staramy się o dziecko i na drugi miesiąc byłam w ciąży,jak mam sobie pomódz,nie stosujemy anykoncepcji,mąż używa prezerwatywy,a jak idziemy na całość wybieram środek cyklu nic to jednak nie daje;pomożwsz mi?
 • dzidzia 25 Sie 03:22

  cd.lekarze mówili mi że to ma ogromny wpływ na moje cykle są nieprawidłowe i nieprzwidywalne,mam 37-lat i pięć lat temu urodziłam do tamtego czasu,sygnały o swej kobiecości wyrażnie odczuwałam 14-dni po miesiączce czułam ból jak koleżanki wyżej,na każdą zmianę,śluzu czy związaną ze stanem zapalnyn,czy z cyklem byłam wyczólona,zanim coś się pojawiło na bieliznie,dziś mam regularne miesiączki co 30-ci dni odczówam bóle ale krótko 14-ym dniu po miesiączce,mam ogromną ochotę na seks, nie jestem wrażliwa na sygnał mojej fjologi po urodzeniu dziecka całkim się zmieniłam nie mam tych odczuć co kiedyś jest mi z tym żle i dobrze.Przed miesiączką 5-dni i w trakcie boli mnie strasznie głowa i jestem bardzo zła,bardzo chciała bym mieć jeszcze jedno dziecko ,w moim wieku jednak trudno jest zajść w ciążę od tak,6-ć lat temu poprostu powiedzieliśmy sobie z mężem że staramy się o dziecko i na drugi miesiąc byłam w ciąży,jak mam sobie pomódz,nie stosujemy anykoncepcji,mąż używa prezerwatywy,a jak idziemy na całość wybieram środek cyklu nic to jednak nie daje;pomożesz mi?
 • Ashanti_88 21 Wrz 16:07

  A u mnie po raz pierwszy od kiedy mam @ był ból owulacyjny, przypominał ból ten, który mam przed @ .. A byłam już po @ .. I wtedy się "przytulaliśmy" z mężem :)
 • 00kiwi00 08 Lis 13:58

  U mnie ból owulacyjny informuje o zbliżającej się owulacji - ale to jeszcze nie owulacja.:)
 • Amma 15 Lis 17:11

  Ja również czuję bardzo sile bóle i wtedy zwijam się w kłębek i czekam aż przejdzie :) czasami tak boli długo że muszę łyknąć tabletkę a czasami poboli i zaraz przejdzie,
 • d33 27 Lis 21:56

  Mnie właśnie strasznie boli... Jestem w 15dc ( cykle średnio 28dni). 11dc miałam monitoring, pęcherzyk dominujący 17mm. Lekarz zalecił sex od 14dc 2 razy dziennie. Zaczęliśmy jednak od 13dc bo zaczęłam odczuwać kłucie w jajniku. Potem nastąpił dzień 'ciszy', no i dzisiaj około południa zaczął się b.silny, promieniujący ból, który trwa już parę godzin. Powtórzymy jeszcze starania jutro i pojutrze.
 • Kari7737 18 Kwi 23:22

  Witam, dobry temat. Ja mecze sie z bólem owolucyjnym okropnie, boli brzuch i jakby macica nabierala ogromnych rozmiarów, czuje ciągniecie w dółł i rozpieranie, a co gorsza czuje sie jak kotka w marcu i muszę sie przytulić do męża bo inaczej mózg mi sie wyłancza z myślenia, nie cieszy mnie ten stan niestety, jedyna pozytywna stroną tego jest oszczędność na testy owolucyjne.
 • ania2711 07 Mar 07:44

  witam, ja tez naleze do tych 17% kobiet, ktore cierpia z powodu bólu owulacujnego. u mnie trwa on okolo doby i jest bardzo silny, zmniejsza sie, kiedy jestem w bezruchu ( siedze lub leze ), ale najmniejszy ruch z mojej strony powoduje naprawde odromny bol. kiedys myslalam, ze mam kolke nerkowa. nie moge sie nawet wyprostowac, chodze zgieta niemal w pol. współzycie podczas bo;u owulacujnego, jest rowniez bardzo bolesne. wiec znow mysle nad zastrzykiem antykoncepcyjnym, ktory zatrzymuje mi na kilka miesiecy okres, no i oczywiscie owulacje. pozdrawiam
 • hefalumpik 23 Sie 18:45

  U mnie właśnie trwa ból owulacyjny, rozpoczął się delikatnym kłuciem lewego jajnika z rana, a ok 16 rozkręcił się w narastający ból jajnika, podbrzusza, krzyża, pośladków, krocza. I tak narastał będzie jeszcze w ciągu nocy, by jutro odpuścić. W zeszłym cyklu bolał prawy jajnik i okolica i ból trwał ok 12h, najpierw stopniowo narastał, potem napieprzało, a potem stopniowo słabnął. Następnego dnia miałam skok temp. Zobaczymy czy jutro będzie skok.
 • fredalume 19 Kwi 21:15

  Hey good topic to read on. It helps me a lot in understanding ovulation. Myself Freda from Dubai. I do offers sex services in Dubai for VIP peoples. Married and mother of two.
 • kannu 22 Kwi 13:05

  Get the class escort ladies in town over lightescorts.com Delhi agency website. So guys come to us and have fun.
 • jaskaur123 14 Lis 13:06

  We will keep on arranging for sexy figure girls for you and will continue to give you lots of fun. It is our promise to you that there is so much of the number of sexy girls of Delhi Escorts Service that you will meet someone or someone you mean. You do not have to take tension. http://www.jaskaur.in/about.html http://www.jaskaur.in/ http://www.jaskaur.in/noida-escorts.html http://www.jaskaur.in/delhi-call-girl.html http://www.jaskaur.in/dwarka-escorts.html http://www.jaskaur.in/mahipalpur-escorts.html http://www.jaskaur.in/aerocity-escorts.html http://www.jaskaur.in/gurugram-escorts.html http://www.jaskaur.in/college-girl-escorts-in-delhi.html http://www.jaskaur.in/russian-escorts.html http://www.jaskaur.in/connaught-place-escorts.html http://www.jaskaur.in/janakpuri-escorts.html http://www.jaskaur.in/vasant-vihar-escorts.html http://www.jaskaur.in/paharganj-escorts.html http://www.jaskaur.in/south-ex-escorts.html http://www.jaskaur.in/surajkund-escorts.html http://www.jaskaur.in/mayur-vihar-escorts.html http://www.jaskaur.in/karol-bagh-escorts.html
 • jaskaur123 14 Lis 13:07

  Delhi escorts [url=http://www.jaskaur.in/about.html]Delhi escorts[/url]
 • Krupa 06 Wrz 23:17

  Co do samego bolu. To wystepuje on przez trzy dni, w sposob sporadyczny tzn pomiedzy jednym a drugim jest kilka godzin przerwy trwa nieraz do kilku godzin, ale na dobra sprawe nigdy tego nie sprawdzilam bo jest tak silny ze momentalnie biore proszki rozkurczajace na dobe lykam ich wiecej niz jest to dozwolone, ale gdy chyba tylko proszek przestaje dzilac to pojawia sie nowy, tym bardziej ze bol jest tak silny ze dretwieje mi lewa noga i chyba moze byc porownywalny do bolu gdy nastepuja skurcze macicy podczas rodzenia tyle tylko ze czuje jak sie w jajowodzie cos przesuwa.i naprawde nie pozwala mi normalnie funkcjonowac. To czego natomiat nie znosze to ciepla. Bol nsila sie zwlaszcza noca i to tak ze wybija mnie ze snu staje sie slabszy gdy wystawie moj lewa czesc ciala poza koldre. Nie znosze ciepla, wnioskuje ze rozgrzewanie w takich momentach jajnika chyba ni jest wskazane raczej nalezy go schlodzic w ten sposob bol staje sie znosniejszy. Nie wiem co o tym sadzicie, ale znalazlam wiele porad ze trzeba przylozyc cos cieplego, zupelnie sie z tym nie zgadzam gdy jest mi cieplo to mam wrazenie ze mi rozsadzi moje jajowody. Czy wy rowniez prostujecie ze chlod jest wskazany a nie goraco?
 • Krupa 06 Wrz 22:58

  Powinnam byc w okresie premenopauzy i jak na zlosc mam teraz okresy gdy moja owulacja daje mi sie we znaki jak nigdy. Bol nisamowity, trwajacy 3 dni. Nie dosc zawsze po lewej stronie nie dosc od 15 lat okres jak w zegarku szwajcarskim, w przeciwienstwie do moich 25 lat kiedy to moglam byc przez 2 lata bez okresu. Jak dobrze pojdzie moja menopauza tylko by mi zrobic na zlosc nastapi okolo 60 tki. Chyba facetom jest zdecydowanie na tym swiecie lepiej. A zapomnialam wspomniec ze cykl u mnie trwa 7 pelnych dni. Latwo mozna sobie policzyc 7+3 to 10 dni ktore doprowadzaja mnie do szalu. No ale trzeba tez przyznaznac ze nie musze uzywac rzadnych kremow skora jest w ekstra kondycji.
 • KachaD 15 Sie 21:21

  W końcu trafilam na dobry artykul. Mam pytanie do was. Cykl zaczął mi się 2 sierpnia. W 5 i 7 dniu było przytulanie. Czy jest możliwe, że coś z tego może wyniknąć? Poprzedni cykl mialam 24 dniowy. Dziś jest 14 dzień i brzuch spuchł mi jak balon, czuję się, jak bym miała dostać @następnego dnia. Dziękuję za podpowiedź.

Aby dodać komentarz musisz być zarejestrowanym użytkownikiem 28dni. Zarejestruj się