Kto jest on-line:
 
 

Wykresy w telefonie Cell

m.28dni.pl (iphone, android)
 
 

Szybka pomoc!

Coś sprawia Ci trudność, nie rozumiesz opcji? Napisz do pomocy 28dni lub eksperta.

 
 
 
 

Komentarze forum

Amazonka: Wyłącznie plamoodporne. ...

 

Amazonka: Tak, regularne kontrole są potrzebne też w ciąży. ...

 

KarpatkaST: Normalnie można leczyć i wyrywać zęby. Znieczulenie jest bezpieczniejsze niż Stan zapalny. ...

 

merlenke: Ile masz lat? Ja nosiłam będąc nastolatką tzw ortosoczewki zatrzymujące postęp wady wzrok ...

 

merlenke: Czy leczyłyście zeby w ciąży? I czy możecie polecić ewentualnie klinikę stomatologiczną ...

 

merlenke: Sinsay home na wyprzedaży, Biedronka przy okazji -50% na każdą rzecz przy zakupie dwóch pro ...

 

KarpatkaST: Dziewczy pomocy! Mam wadę wzroku, krótkowzroczność. Nie jestem w stanie nosić okularow, ni ...

 

KarpatkaST: Dziewczyny, zaczynamy pomału kompletować wyposażenie domku. Gdzie najczęściej zamawiacie w ...

 

KarpatkaST: Ja mam bieżniki czasem kolorowy obrus i na tym podkładki, dla dzieci do jedzenia, które zak ...

 

merlenke: Jak w temaciee :) Co obecnie się kłądzie na stołach? Macie obrusy albo bieżniki ...

 

merlenke: Urządzając mieszkanie uwzględniam: - funkcjonalność (co bywa trudne jak się człowie ...

 

Lenunia: Czy ktoś chętny na wymiene z miesiącem gratis? ...

 

merlenke: Jeśli jesteście przyzwyczajeni do szerokości 160, to 140 będzie wam mało, poza tym z wieki ...

 

KarpatkaST: Zastanawiamy się nad kupnem nowego materaca do sypialni, jaka szerokość będzie najlepsza? W ...

 

merlenke: Ja używam ręcznego, ktory mam w domu (polecam, mam go od ponad 10 lat). Mam też przystawkę ...

 
 

Planowanie płci dziecka - fakt czy fikcja? 23 Wrz 10:06

 

W Waszych wiadomościach wewnętrznych pojawiają się co jakiś czas pytania o to jak zaplanować płeć dziecka.

Słowem wstępu - chciałam napisać najpierw o tym, jak determinacja płci przebiega na poziomie genetycznym. Pełna pula chromosomów w ludzkiej komórce to 23 pary. Para 23 to chromosomy płci. U kobiet XX a u mężczyzn XY. Dlatego właśnie, płeć poczętego dziecka zależna jest od mężczyzny, a w zasadzie od tego, który plemnik zdoła wniknąć do komórki jajowej, ten niosący choromosom Y (poczyna się chłopiec) czy ten niosący chromosom X (poczyna się dziewczynka).

Powszechna opinia, o której można przeczytać w internecie i różnych publikacjach jest taka, że wystarczy współżyć w określonych dniach cyklu, by skutecznie zaplanować płeć swojego dziecka. Opinia ta wzięła się z faktu, że plemniki "męskie" (z chromosomem Y) poruszają się szybciej niż plemniki "żeńskie", są od nich lżejsze, ale za to szybciej tracą biologiczną zdolność do zapłodnienia. Stąd sugestie, by chcąc zwiększyć szanse na poczęcie chłopca, należy współżyć jak najbliżej terminu spodziewanej owulacji, czyli w okolicy szczytu śluzu i pierwszego dnia wyższej temperatury. Natomiast plemniki z chromosomem X, dłużej zachowują swoją zdolność zapładniającą i w związku z tym dłużej mogą "poczekać" na owulację. Stąd współżycie od pierwszych dni pojawienia się płodnego śluzu, powinno zwiększyć szansę na poczęcie się dziewczynki.

Nie jest to jednak, jak się okazuje, takie proste. W nasieniu znajduje się jednakowa liczba plemników "żeńskich" i "męskich", ale czynników, które determinują płeć, jest znacznie więcej. Teresa Kramarek pisze, że zależy to również m.in. od pH nasienia, liczby plemników w nasieniu (w oligospermii częściej poczynają się dziewczynki), ilości i jakości płynu, w którym wędrują plemniki.

Autorzy metody niemieckiej, a także profesor Rotzer uważają, że ze względu na dużą różnorodność czynników determinujących płeć a także na badania prowadzone w tym kierunku, często o rozbieżnych wynikach (np. jedne z badań twierdzą, że więcej dziewczynek poczyna się po współżyciu w okolicach owulacji, ponieważ wysokie stężenie gonadotropiny ma korzystny wpływ na plemniki z chromosomem X), nie można opierać się na tych doniesieniach, jako na pewnej teorii, pozwalającej skutecznie zaplanować płeć dziecka.

A jakie są Wasze doświadczenia? Prowadząc samoobserwację, mając zaznaczone, kiedy odbyło się w danym cyklu współżycie, można "praktycznie" stwierdzić, czy ta teoria ma pokrycie w rzeczywistości. W moim ciążowym cyklu, nie bardzo się to sprawdziło... współżycie w dniu poprzedzającym szczyt śluzu dało efekt w postaci Córeczki :)

 
Komentarze
 • dorah 23 Wrz 15:44

  U mnie teoria sprawdziła się dokładnie. Współżycie w dniu szczytu zaowocowało synkiem, a w drugim dniu fazy płodnej (trzy dni przed szczytem) córeczką ;-)
 • Fiufiu 23 Wrz 15:47

  W najnowszym (niemieckim) wydaniu podręcznika do metody niemieckiej jest już czarno na białym, że planowanie to fikcja, tylko laboratorium może wyselekcjonować materiał genetyczny "na żądanie".
 • Molinezja 23 Wrz 19:22

  U mnie serducho w dniu skoku z rana = synek.
 • Ania 23 Wrz 20:28

  u mnie serducha przed samym skokiem temperatury i w 1 DPT zaowocowaly synkiem. Teraz jestem w drugiej ciazy (wspolzycie dzien przed pozytywnym testem owulacyjnym, czyli 2-3 dni przed skokiem temperatury) , ale jeszcze nie wiem co bedzie.. Tez ciekawi mnie ten temat i wasze doswiadczenia..
 • niesiorek 23 Wrz 21:15

  A ja bym chciała co Bóg da, czy chłopiec czy dziewuszka. Oby się w ogóle udało. Pozdrawiam wszystkie mamusie i staraczki :)
 • raszefka 23 Wrz 22:39

  Jedna uwaga: chromosomy płciowe są jedną z 23 par chromosomów ludzkich obecnych we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego, z wyjątkiem komórek rozrodczych, gdzie nie ma żadnych par, są 23 chromosomy, w tym jeden Y lub jeden X.
 • Kingoskie 23 Wrz 22:45

  Ja płci nie planowałam, ale kiedy analizowałam później cykl pod tym kątem, to teoria sprawdziła się.
 • agapeel 24 Wrz 00:09

  Ta teoria sprawdza się u 50% ;) Nie mogę nie skomentować wstępu. Najpierw autorka bloga napisała: "Słowem wstępu - chciałam napisać najpierw o tym, jak determinacja płci przebiega na poziomie genetycznym." Zabrzmiało to bardzo naukowo i profesjonalnie to co przeczytałam później świadczyło o kompletnym niezrozumieniu tematu. Niestety... Natomiast to, że plemnik z chromosomem Y jest szybszy niż X to nie "fakt" tylko kolejna niepotwierdzona badaniami teoria.
 • Niezalogowana 24 Wrz 01:02

  raszefka - słuszna uwaga, dziękuję. Mój błąd, poprawiłam.
 • dudzianka 24 Wrz 05:28

  wspolzylam dzien przed skokiem tempki i mam synka-czy teoria sie sprawdzila-sam Bog o tym tylko wie;
 • malgorzatka82 24 Wrz 11:51

  Ja jestem zaplanowaną niemal 30lat temu dziewczynką - wg tej teorii, więc coś w tym jest. Choć obecnie chciałabym cokolwiek a tu nic....Pozdrowienia
 • Wiktoria 24 Wrz 14:48

  Czy zbieg okolicznosci,czy fakt sprawdzony do konca pewnosci nie mam ale mam synka i córeczkę tak jak planowaliśmy z mężem. Pomimo,ze pod koniec się poddałam i wazne było aby mieć WOGÓLE I ZDROWE to i tak Bóg dopomógł :) I tego się bede trzymac :))
 • Klaus 25 Wrz 00:13

  Wystarczy przeczytać książkę Shettlesa żeby to zrozumieć ale ciężko ją zdobyć. Jest też Wójcik ale to tylko słabsza, ograniczona, polska próba streszczenia Shettlesa. Nie każdy może zaplanować płeć, trzeba spełnić wszystkie warunki wymienione w książce pamiętając też, że są rodziny "skazane" na jedną płeć. Moja córka jest wzorcowym przykładem sposobu"na dziewczynkę" choć wtedy jeszcze płci nie planowałam. Nie podoba mi się pełen sceptycyzm niektórych.
 • tush 25 Wrz 00:45

  u mnie w dzien owulacji zaowocowalo rowniez synkiem
 • be_atka 25 Wrz 14:46

  2 razy planowałam chłopca, udała się córcia i synuś, czyli "potwierdzone" 50/50 :)
 • Sasecik 26 Wrz 14:21

  Dobrze wiedzieć w planowaniu dziecka.
 • ikamgm 26 Wrz 17:26

  u mnie też ta teoria się nie sprawdziła, nie było stosunku w okolicach samej owulacji i jest chłopak ;)
 • Goma 27 Wrz 12:32

  U mnie współżycie było na 4 dni przed skokiem i 4 dni po skoku = synek
 • tulka 27 Wrz 12:47

  A u mnie sie sprawdzilo!Dzien przed pojawieniem sie plodnego sluzu,kilka dobrych dni przed owulacja - poczela sie moja córunia:-)Chcielibysmy miec jeszcze chlopca,a jak sie nie uda,to druga dziewczynke:-)
 • agapeel 27 Wrz 20:48

  Klaus, jeśli chodziło Ci o mój sceptycyzm, to wynika on z zaznajomienia się z publikacjami na ten temat. O tym czy badania są wiarygodne decyduje ich powtarzalność i potwierdzenie przez inne badania wykonane przez innych naukowców. W przypadku metody Shettlesa, jego teorie nie znalazły potwierdzenia w późniejszych badaniach.
 • Klaus 28 Wrz 17:23

  Może w badaniach nie znalazły potwierdzenia ale w praktyce na pewno;)Coraz częściej nawet ginekolodzy którzy podchodzili przecież do tego sceptycznie, dają właśnie tego typu porady. Oczywiście nigdy nie ma 100% pewności ale coś w tym musi być...
 • Klaus 28 Wrz 17:26

  Nie pisałam nic na temat potwierdzonych badań, lekarzem nie jestem i być nie zamierzam. Chodziło mi raczej o to, że ta metoda sprawdza się w życiu naprawdę, znam liczne przykłady. Coraz częściej nawet ginekolodzy którzy podchodzili przecież do tego sceptycznie, dają właśnie tego typu porady. Oczywiście nigdy nie ma 100% pewności ale coś w tym musi być...a może to jakieś czary?;)
 • mika 05 Paź 23:15

  Dziewczyny, chcę mieć córkę, bo synka już mam. Czyli najlepiej współżyć do owulacji?Np. 3 dni przed owulką? (testem owulacyjnym pozytywnym)?
 • bewe82 06 Paź 12:21

  u nas współżycie 2 dni przed szczytem / 3 dni przed skokiem = córka
 • magda 12 Paź 10:23

  u mnie sie teoria nie sprawdziła, u nas współżycie w dniu owulacji = dziewczynka :)
 • Monika 11 Gru 22:23

  26 lat temu moi rodzice planowali córeczkę i udało się - urodziłam się ja ;) Moja mama miała jakąś książkę i stosowała się do tej metody.
 • blask_gwiazdy 22 Wrz 23:29

  ostatni stosunek 4 dni przed szczytem -synek :) metody metodami, a życie swoje ;)
 • jemalii 09 Maj 11:48

  ja myślę, że zależy to od tak wielu czynników, że pewnie trudno byłoby zaplanowac plec dziecka
 • m4d4g4sk4r 13 Sie 13:53

  witam serdecznie:) planuje starania na coreczke :) gdyz mamy juz wspanialego syna ,no a wiadomo,ze wiele par marzy o „parce” tak wiec moje pytanie jest nastepujace…podczas robienia testow owulacyjnych ,ktore wykonuje po @ i gdy tylko wyjdzie na tescie owu. 1-a kreseczka to czy powinnam juz zakonczyc starania na coreczke? czy byc moze dalej serduchowac :) i zakonczyc gdy ukaza sie 2-e kreseczki? bo sama juz nie wiem jak na to patrzec.z gory dziekuje za porade;) i czy przy pomiarze temperaturki bede miec spadek wtedy przestaje serduchowac tak? bo tzn ze zaczyna sie owulacja i bedzie skok tempki:)? dobrze mysle;)
 • kater885 02 Kwi 03:50

  ost of the data in the all kinds of sensor network will be directed towards the sink. Special multi hop routing protocols are needed between Nagano keiki Pressure sensor and abs speed sensor nodes for wireless sensor networks. Most of the data conveyed to the sink form a mazda 6 suction control valve node will pass through many intermediate nodes before suction control valve reaching the sink. Communicating data directly from Speed Sensor the node to sink will be very energy expensive, so multi hop communication is preferred in wireless Pressure Sensor network. The figure below makes the concept clearer.Sensor simulator MotorIntake Air Temperature Sensor Camshaft position sensor
 • shweta 21 Cze 14:52

  Whether it's a penis massage or a hand job, our South Delhi Call Girl clients are guaranteed ultimate satisfaction and pleasure from our Escorts in South Delhi.
 • laxmi 30 Maj 06:27

  The escorts at Mumbai providing several Mumbai Call Girls can be booked for virtually any sort of enjoyable action you would like to invest and discuss together. It is possible to make these women go together with to different social and business occasions, dinner suites and naturally super satisfying space services that will surely certainly impress you to have experienced this kind of sensual remedy by these amazingly lovely escorts.
 • preetiroy 27 Kwi 09:00

  If you are looking for the most exclusive, and discreet Kashmiri Gate Call Girls , then you have find the right place. We pride ourselves in the service we offer. We always put the client first, and all of our girls are briefed to always make the customer feel special.
 • rohanraajputseo 15 Kwi 09:42

  The search work of seeking a beautiful companion for your flaming intimate desires ends at Delhi Call Girls . We are the biggest banner of Escort Services in Delhi known for the most professional escort cum employees who are under the bond of the agency to provide safe and fulfilling intimate fun to every client.
 • nehaakumari 08 Kwi 12:18

  The one greatest opportunity Govindpuri Escort giving you is the option of asking what you want. When we have the courage and capability to fulfill whatever kind of wish we have, it will never feel difficult because it becomes just our duty.
 • vikram 01 Kwi 08:55

  In the case of the boys, the story is a bit diverse, to the all-settled ladies out there if you are sharing the night on your bed with a teen boy, then you must observe that they always stay in a hurry as they straight hit the main course without caring about the starters and sweet dish, they’ve already seen a lot of porn videos so they always try to reconstruct it again in their way. Only mature dominating women can get a grip on the teen boys in the bed, and that’s all our Escorts Delhi loves the most “Dominate their client in bed”.
 • rohanraajputseo 15 Mar 06:27

  The power of Udyog Vihar Escort stretches from the well-mannered and educated to the over-the-top and downright ridiculous. A good escort will know how to keep you interested from the moment you walk in until the moment you leave. These ladies are seasoned professionals and know how to get the most out of any interaction. They will be more than happy to go above and beyond to give you the night of your life.
 • rohanraajputseo 06 Mar 09:55

  To offer you the most ideal selection of pictures, and by just seeing them, you need to go with any of our Call Girls in Mahipalpur . However, finding children for sex isn't basic without fail. Once in a while, disregarding the way that we are, we view it as a bother. We are humiliated. Then again, we don't save a couple of moments for it.
 • nehaakumari 23 Luty 09:25

  What you get here can never be found anywhere else. Book with us and spend a wonderful night with struggling models. if you have a desire to hold a Bollywood actress in your arms for a full night, we can help you in fulfilling this dream. Then what you Escorts in Delhi are thinking of? Just book a Bollywood celebrity escort in Delhi from us.
 • navyavizag 15 Luty 10:54

  I'm a high-class, really attractive model by the name of https://navyavizag.in/, and I would be happy to provide you the approach you desire. I am entirely yours, and I am here to appease every nuance of your intellect. Please, a guy who can be as fine is what I want. I am also waiting for you to arrive so that we can enjoy intimate physical contact while strolling through a lovely scent. To confirm and make a reservation, please mail me tonight, gentlemen, or give me a call at my number.
 • rohanraajputseo 13 Luty 12:02

  If you like mature female escorts then you have reached your destination. Housewives escorts are mature ladies who are unsatisfied with their partners. These ladies are very talented and experienced escorts and they know the art of lovemaking. The main difference between a housewife escort and a young girl is that a housewife is an experienced woman and she knows what a man exactly needs on bed. A housewife does not shy like a young escort and does not create any drama during intimate encounters. Delhi Escorts || Escorts in Delhi || Delhi Escorts Service || || Delhi Call Girls || Call Girls in Delhi || Call Girls in Delhi || Delhi Escorts || Escorts in Delhi ||
 • rohanraajputseo 13 Luty 12:01

  If you like mature female escorts then you have reached your destination. Housewives escorts are mature ladies who are unsatisfied with their partners. These ladies are very talented and experienced escorts and they know the art of lovemaking. The main difference between a housewife escort and a young girl is that a housewife is an experienced woman and she knows what a man exactly needs on bed. A housewife does not shy like a young escort and does not create any drama during intimate encounters. Delhi Escorts || Escorts in Delhi || Delhi Escorts Service || || Delhi Call Girls || Call Girls in Delhi || Call Girls in Delhi || Delhi Escorts || Escorts in Delhi ||
 • chdagency 08 Luty 08:11

  The individual finds it harder to put up with this on their own. To escape any tense conditions and experience the highest level of sexual ecstasy, use our Call Girl Chandigarh.
 • goanyt 06 Luty 06:24

  You are currently on the Goanyt online call girl directory, which offers gorgeous women as companions in addition to a large number of profiles from Independent goa call girls.
 • preetiroy 02 Luty 07:47

  Delhi Escort Service takes pride in being the premium choice for all your desires in Delhi. Our extensive selection of stunning and seductive escorts will leave you spoiled for choice. Whether you have a specific fantasy in mind or simply want to indulge in a night of companionship, our Escort in Delhi are here to cater to your every need.
 • preetiroy 31 Sty 13:39

  Are you looking to Explore Real Delhi Call Girl Service ? You have landed on our website Escort Service in Delhi, which will now take you to the world of Escort and will match you with beautiful girls in Delhi. So how are you guys? we have been providing Escort Services For the last eight years.
 • gurgaonfun 31 Sty 12:17

  Like to believe she may be in this profession your heart does not accept then your mind thinks to just check it and you keep step toward her when finally see her in front of you then lots of excitement arise in your Gurgaon Call Girl Whatsapp Number heart and just pay her before other may enter the room, you don't like to lose the chance to spend a time with her.
 • babitareddy 19 Sty 13:19

  One-to-one private meet with those B-girls that are partners of only VVIP and riches are right here at Manisharani, the immaculate house of intimate service praised across the capital for its excellence. Call Girls in Dwarka are the fabulous beauties the mistresses of top personalities of India are now ready @ Rs.3100 to have a mash-up secretly with you.

Aby dodać komentarz musisz być zarejestrowanym użytkownikiem 28dni. Zarejestruj się