Artykuły eksperckie
Szybka pomoc!
Coś sprawia Ci trudność, nie rozumiesz opcji? Napisz do pomocy 28dni lub eksperta.
elfika: Hyde, jest zależność pomiędzy d3 a konwersją oraz przeciwciałami. Zmień jej ten le ...
TamarkaSch: Witam. Otóż jestem mamą, która będzie wracać do pracy po urlopie macierzyńskim. Będę z ...
zabkaa25: Jakby nie patrzeć, zwykłe 6w1 to już 6 chorób na raz ;) ...
Gabcia_I: MrsHyde, nie pomogę w temacie zależności ale wiem, że moje TSH też skoczyło przy niskim p ...
eliz21: A co myślicie o Pulcherii hihi... My straszylismy że tak damy na imię... ...
Daisy1991: fajnie że lista się powiększa, gratulacje dziewczyny :wink: ...
WalkaTrwa: dzięki dziewczyny :) wciąż nie wiem :P ...
serratia: Marion, sorki wczoraj jechałam już do teściów ponad 200km i tylko wrzuciłam jedno zdanie.& ...
pictbridge6: Ja to nie mogę uwierzyć że tylko tyle tym bardziej, że w tej pierwszej ciąży to dałam po ...
Malisiek: D nie badalam, ale jest raczej nisko.. Ostatnio w ogóle nie brałam żadnych supli, dopiero ki ...
MrsHyde: dziewczyny a jak to jest z zależnością tsh i wit d3? coś gdzieś mi świta, że jeśli tarc ...
Gabcia_I: A witaminka D? ...
Malisiek: Samopoczucie ostatnio miałam do dupy ;p Ale nie wiem, na ile jest to wina tęsknoty za mężem ...
elfika: Piknie :) ft4 jeszcze można by ciut podciągnąć docppziomu fT3 i będzie bajka. A jak samopo ...
elfika: Tylkonadzis, w takiej sytuacji nie ma co. Trzeba uszanować to, że on nie chce.Tym bardziej, Š...
Bardzo Wam dziękuję za wszystkie komentarze dotyczące metody własnej, umieszczone pod poprzednią notką. Będą ona na pewno wzięte pod uwagę, przy podejmowaniu przez Damazego decyzji o ostatecznej zmianie nazwy. Oczywiście o wdrożeniu zmian zostaniecie poinformowane. :)
W związku z tym, że spora grupa kobiet, które pojawiają się na 28dniach to osoby, które z jakiś względów odstawiły antykoncepcję hormonalną, chciałabym napisać kilka słów w tym temacie. Nie wnikam jaka jest ich motywacja do odstawienia hormonów, czy względy zdrowotne, światopoglądowe, czy po prostu planują powiększyć rodzinę, a jedynie podsuwam parę informacji jak mogą wyglądać cykle "popigułkowe".,/p>
Przede wszystkim: po odstawieniu hormonów organizm musi mieć czas by wrócić do właściwej sobie równowagi. Może się zdarzyć tak, że normalne cykle nie wrócą od razu. Dzieje się tak w około połowie przypadków. Pozostałej części kobiet w zasadzie bezpośrednio po odstawieniu wracają normalne cykle.
Te pierwsze cykle mogą (ale oczywiście nie zawsze tak będzie) charakteryzować się nieregularnością, obfitymi i bolesnymi krwawieniami, mogą pojawiać się cykle bezowulacyjne, brak korelacji między poszczególnymi objawami płodności, faza lutealna ma prawo być skrócona (często nawet do 5-6 dni), pojawiać się może LUF, szyjka macicy może wykazywać się nietypowymi zmianami i zachowaniami w ciągu cyklu faza folikularna może być znacząco wydłużona, co będzie wydłużać oczekiwanie na wzrost temperatury i rozpoczęcie fazy niepłodności poowulacyjnej.
Dla popigułkowych cykli charakterystyczne są również ciężkie do interpretacji objawy śluzowe. Może występować brak śluzu lub okresy jego występowania będą przedłużone. Często zdarza się, że śluz w tych pierwszych cyklach nie osiąga najlepszej jakości na skutek zaburzeń w dojrzewaniu pęcherzyka.
Na powrót płodności po czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej mają wpływ czynniki takie jak wiek kobiety, długość stosowania hormonów oraz ich typ. Przy długim okresie ich przyjmowania, organizm niestety ma prawo oczyszczać się znacznie dłużej.
Oczywiście pierwsze krwawienie po zakończeniu opakowania tabletek, nie będzie miesiączką, a tzw. krwawieniem z odstawienia. Dlatego nie będzie możliwości wyznaczenia niepłodności względnej.
INER zaleca, by po odstawieniu antykoncepcji, odczekać ok 6 miesięcy, zanim rozpocznie się starania o dziecko, by organizm kobiecy mógł oczyścić się ze sztucznych hormonów.
W następnej notce chciałabym krótko omówić zasady interpretacji, które obowiązują w tej sytuacji, w poszczególnych metodach objawowo-termicznych. A tymczasem, jeżeli macie ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z powrotem płodności po odstawieniu hormonów, zapraszam do komentarzy.
hanka242 10 Lis 10:01
Grażka 10 Lis 11:26
Konstancia 10 Lis 13:04
Ekspert 10 Lis 13:18
KiwiBanane 11 Lis 09:48
feel 11 Lis 15:05
aicwe 11 Lis 15:19
pustamiska 12 Lis 13:44
leneczka8484 14 Lis 14:32
Kingoskie 15 Lis 12:16
Iwi 16 Lis 19:59
Miszima 17 Lis 12:26
margoux 14 Gru 20:22
hanulinka 10 Cze 23:38
malinka020789 18 Mar 10:44
BrettBom 22 Sty 15:29
Tomek111 07 Wrz 14:14
Aby dodać komentarz musisz być zarejestrowanym użytkownikiem 28dni. Zarejestruj się
Poprzednie wpisy: