Kto jest on-line:
 
 

Wykresy w telefonie Cell

m.28dni.pl (iphone, android)
 
 

Szybka pomoc!

Coś sprawia Ci trudność, nie rozumiesz opcji? Napisz do pomocy 28dni lub eksperta.

 
 
 
 

Komentarze forum

KarpatkaST: Obozy naukowe: Obozy naukowe oferują różnorodne eksperymenty i zajęcia z zakresu nauk przyr ...

 

merlenke: Jakie polecicie półkolonie dla 7 latki oraz dla 12 latka? Już zaczynam się zastanawiać nad ...

 

merlenke: Wszystko zależy od tego ile osób będzie w tym ogródku pracować oprócz ciebie i ile na to ...

 

KarpatkaST: Ja zaszczepiłam , córka przez dwa lata w przedszkolu nie złapała ospy mimo , że okazje by ...

 

KarpatkaST: Nadpobudliwość ruchowa, zaburzenia koncentracji i uwagi czyli w skrócie ADHD ( tego skrótu ...

 

KarpatkaST: Z hm są niektóre super buty jak i ze smyka But ma być lekki ma się zginac i nie być t ...

 

merlenke: Laski podejrzewam u siebie adhd, będę niebawem szła do specjalisty w celu weryfikacji. ...

 

merlenke: Chciałam was zapytać o buty cały czas kupuje córce buty w Bartku, Befado lub na Eobuwie mam ...

 

merlenke: Czy polecicie pediatrę w Kielcach? Czy szczepiliśćie dzieci na ospę? ...

 

feel: Mam pierwszaka z ZA. Gdzieś luty -marzec wyrabiałam nowe orzeczenie o KS. Poszedł do szkoły ...

 

Amazonka: W jakim znaczeniu nie poprawiły się? Jak definiujesz poprawę? ...

 

Amazonka: Czemu dajecie dzieciom gry komputerowe? Pozwalacie grać na telefonie? ...

 

KarpatkaST: Myślę, że warto zaczerpnąć konsultacji z kimś kto się zna. Są te wszystkie typy urody i ...

 

marion: [quote=karolciat">Uczy się dobrze, ale ostatnio jest nakręcony na komiksy i gry komputerow ...

 

karolciat: Dzieciaki z autyzmem, aspergerem mają nauczyciela wspomgającego z automatu. Tylko musisz ...

 
 

Kopiący jajnik i ciepłe piersi 12 Sie 12:41

 

Wszystkie objawy płodności dzielimy na główne i dodatkowe. Metody objawowo-termiczne opierają się oczywiście na obserwacji głównych, czyli podstawowej temperaturze ciała, śluzie szyjkowym oraz samej szyjce macicy. Dlaczego właśnie te są główne? Bo występują o każdej kobiety w każdym cyklu. Są to objawy obiektywne i mierzalne, a takimi tylko może się posługiwać metoda naukowa. A metody rozpoznawania płodności są naukowe. Żadna z nas nie wiedziałaby „sama z siebie” albo nie „czułaby”, kiedy jest płodna, gdyby nie to, że ktoś odkrył i zbadał, jaki śluz jest płodny i jakie inne objawy mogą towarzyszyć owulacji.

Najpiękniejsze jednak jest to, że każda kobieta jest inna, wyjątkowa, niepowtarzalna. Nie ma dwóch identycznych cykli, są tylko ogólne zasady, które każda z nas może zastosować do swoich obserwacji. Mamy inne poziomy niższych i wyższych temperatur, jednym się śluz rozciąga na 2 innym na 10cm. Do tego możemy się wesprzeć swoimi subiektywnymi odczuciami, które wraz z doświadczeniem stają się równie ważne jak objawy główne. Każda z nas w miarę dokładnego poznawania własnego ciała zauważy typowe dla siebie symptomy związane z owulacją. Najczęściej obserwowane to: ból owulacyjny, plamienia okołoowulacyjne, zmiany w piersiach i zmiany skórne – pogorszenie cery lub bardziej przetłuszczające się włosy. Z badań wynika, że ok. 17% kobiet odczuwa ból owulacyjny w każdym cyklu. Przypuszcza się, że ból ten jest spowodowany napięciem otoczki jajnika wskutek rosnącego pęcherzyka jajowego, bądź wzmożoną perystaltyką jajowodów. Często nazywamy to kłującym lub kopiącym jajnikiem. Nie możemy mieć jednak pewności, że dzień, w którym odczuwamy ból owulacyjny to dzień, w którym owulacja się odbywa – z badań wynika, że najczęściej poprzedza on skok temperatury o dwa dni.

Zmiany w piersiach poinformują nas z kolei o tym, że jest już po owulacji – pewna nadwrażliwość, uczucie napięcia lub ciężkości piersi potwierdzają wzrost progesteronu. Niektóre kobiety odczuwają to od początku fazy lutealnej – ja np. od dnia skoku mam powiększone i ciepłe piersi – do tej pory objaw niezawodny, szczególnie w przypadkach, kiedy z jakiegoś powodu temperatury mierzyć nie mogę. Inne kobiety odczują to dopiero w trakcie lub pod koniec fazy lutealnej i wtedy będzie to już objaw przedmiesiączkowy, a nie dodatkowy objaw płodności.

Zapewne każda z Was zauważyła różne objawy towarzyszące owulacji, które potwierdzają Wam to, co pokazuje wykres. Oczywiście można ufać sobie samej, ale nie odważyłabym się jednak polegać wyłącznie na subiektywnych odczuciach, jeśli nie miałabym za sobą kilku lat obserwacji zgodnych z zasadami konkretnej metody objawowo-termicznej. Metoda własna, którą każda może wybrać do interpretacji swoich wykresów, służy tym, które nie potrzebują ściśle określonych zasad, bo radzą sobie same. I wtedy też nie można mieć w razie czego pretensji do metody :)

Pozdrawiam i czekam na komentarze, Cynosia, ekspert 28dni.pl

 
Komentarze
 • Tamara74 14 Sie 00:35

  Może nie na temat, ale jedna uwaga - info że jest temat na blogu jest NIEWIDOCZNY!!Wcześniej pokazywał się komunikat, teraz trzeba pamiętac żeby spojrzec tam gdzie są podane wszystkie tematy. Pozdrawiam:)
 • YoasiaBe 15 Sie 13:17

  A mnie się to podoba. Denerwowały mnie te wielkie powiadomienia. Teraz dyskretny odnośnik z boku - to jest to. nie każdy ma ochotę/czas na czytanie bloga.
 • Tamara74 15 Sie 16:21

  Joasiu, ależ nikt Cię nie zmusza do czytania bloga. Na nowe ogłoszenie wystarczylo raz kliknąc i więcej nie wchodzic. I jak widac po ciszy tutaj, jednak takie jedno duże ogłoszenie było bardziej trafne. Pozdrawiam:)
 • amcm 15 Sie 21:21

  Też zdecydowanie wolałam "oficjalne" powiadomienia. Teraz łatwo przeoczyć nowy artykuł! Wiele osób może nawet zapomnieć spojrzeć na mało widoczne linki, czy nie pojawiło się przypadkiem coś nowego i tu więcej nie trafi. Postuluję powrót dużych ogłoszeń! :)
 • atramp 16 Sie 02:43

  dodatkowym sygnalem plodnosci, ktory zaobserwowalam niemalze co cykl- jest bolace zgrubienie skorne na twarzy (zazwyczaj czolo lub broda, zawsze sztuk 1)... przez kilka dni jest- a pozniej po prostu znika- tak samo niezauwazalnie- jak sie pojawilo... piersi u mnie nie dzialaja... ostatni raz czulam, ze je mam... jak bylam w ciazy
 • Ewasmerf 16 Sie 11:29

  U mnie jedynymi sygnalami plodnosci zawsze od kiedy pamietam byl sluz i ochota na seks. Za to przed nadchodzaca miesiaczka moje objawy to tradzik i nerwowosc i placzliwosc. Za to od kiedy zaczelam sie starac to "doszly" piersi, bole jajnikow i tym podobne rzezcy. Nie wiem , czy to somatyczne...
 • mala37 16 Sie 12:50

  Ja mam wew.usg:))))))))mam tak silny ból owulacyjny,że jak jajeczko pęknie,czuje ulgę,często śluz i szyjka nie ida w parze
 • chmurrka 16 Sie 15:15

  A ja od czasu, gdy wróciła mi owulacja po urodzeniu borsuka, mam bóle przed owulacją. Ale ale, nie trwają one jednego dnia, tylko występują przez jakiś tydzień przed owulacją :( i znikają właściwie w przeddzień wzrostu temperatury. no i wszystko byłoby jeszcze dobrze, gdyby występowały co okres... Ale niestety w jednej trzeciej cykli ich nie czuję. Więc to taki symptom niepewny... ;)
 • chmurrka 16 Sie 15:15

  A ja od czasu, gdy wróciła mi owulacja po urodzeniu borsuka, mam bóle przed owulacją. Ale ale, nie trwają one jednego dnia, tylko występują przez jakiś tydzień przed owulacją :( i znikają właściwie w przeddzień wzrostu temperatury. no i wszystko byłoby jeszcze dobrze, gdyby występowały co okres... Ale niestety w jednej trzeciej cykli ich nie czuję. Więc to taki symptom niepewny... ;)
 • Dotka 16 Sie 17:02

  Nowy temat blogu: Popieram, mi się podobało, że nowy temat został poruszony. Nigdy nie czułam, że ktoś zmusza mnie do przeczytania. Wręcz przeciwnie, miałam odczucie, że coś ciekawego zostało opisane.. i że "coś" tu się dzieje ;) Kopiący jajnik: Zabawne określenie. Ból jajnik odczuwam baardzo rzadko. Za to od czasu do czasu miewam w okresie dni płodnych ból jak przy okresie. Gdy już jest, wiem że 2 tyg. później pojawi się okres :)
 • Teorka 16 Sie 23:52

  A mnie prawie w każdym cyklu bolą jajniki, naprzemiennie :) Natomiast cyckow jakbym nie miałam, w sumie nie mam prawie więc jakby zgodne to ze stanem faktycznym bo co ma boleć jak nic tam nie ma ? :)
 • peggyBe 02 Wrz 09:04

  Teorka, u mnie dokładnie tak samo:D piersi mało co bolą w dni płodne, ale za to jajniki nadrabiają niesamowicie;P poza tym zauważyłam, że w okolicach owu jestem jak pluszowy miś- szalenie przytulaśna:)
 • Githa 03 Lip 22:14

  You keep it up now, udnersnatd? Really good to know.
 • dbvjsy 04 Lip 13:18

 • Rvpglez 14 Lip 03:46

  dental health insurance >:]]] health insurance :(( temporary health insurance 7106
 • BootsyColin 14 Sie 10:44

  vardenafil levitra 8D ultram pmrq tramadol 8P seroquel 981
 • Gaxwabeheeria 09 Lip 12:30

  Jako rozpoczac rok 2005, to pewnie nie myslal o podatkach w ogóle. Jest to blad jak czasy zblizaja sie do wydawania i skladania 1099s niezaleznych kontrahentów. Ogólnie rzecz biorac, IRS wymaga zglaszania niektórych platnosci dokonane kliknij za roku do niezaleznych wykonawców. 1099-MISC forma jest jedna uczestnik, na której sprawozdanie calkowitej wielkosci zaplaconej do niezaleznego wykonawcy w r. 2005. W 1099-MISC formy musza istniec wydane do kazdej osoby, która zaplaciles co najmniej 600 dolarów czynszów, uslug lub innych doplat. Na przyklad, jesli zatrudniony wykonawcy wyremontowac pomieszczenia w willi i zaplacil im 5. 000 dolarów, 1099-MISC zgloszenia bylaby konieczna. Podobnie jak w przypadku faktycznie kazdego zgloszenia IRS, istnieja dodatkowe sytuacje, które wymagaja 1099 zgloszenia. Wszelkie platnosci na rzecz adwokatów musza byc zglaszane niezaleznie od ilosc. Tantiemy w lacznej wysokosci przekraczajacej 10 dolarów równiez musza byc zglaszane. Ogólnie rzecz biorac, nie sa zobowiazani do zglaszania platnosci dla korporacji. 1099-MISC forma jest wielowarstwowa postac wegla, wiec upewnij sie, ze informacje podane pojawia sie ostro na wszystkich egzemplarzach. Po wypelnieniu formularza, zapewnic b Skopiuj do osoby, do której zglaszany do Urzedu Skarbowego do 31 stycznia 2005 roku. Kopiowanie z 1099-MISC formy jest przeznaczony do IRS. Musisz psycholog wroc zlozyc ja 28 lutego 2005 r., jesli wysylasz formularz poczta. Jesli wolisz, aby zlozyc elektronicznie, masz czas do 31 marca 2005 roku. IRS dokonala wszelkich staran, aby zmniejszyc ilosc biurokracji, ale mozna jeszcze znalezc z 1099-Misc opilkami. Oprócz zlozenia 1099 z IRS, nalezy równiez zlozyc 1096 blankiet. 1096 forma jest "Roczny Podsumowanie i Przekazywanie Informacji US zwraca" forme. Jest to jedna strona oraz niezwykle latwy do wypelnienia. Chociaz IRS ma doskonala strone internetowa, nie mozna pobrac formularze off 1099 przed. Urzedowe formularze sa wciaz wielowarstwowy papier wegla, co oznacza, ze musisz dostac fizycznej kopii. IRS powinien wyslac formularze poczta. Jesli nie, mozesz zamówic je w stronce IRS lub zadzwon IRS az do ich wysylania. Jesli wszystko inne zawiedzie, zazwyczaj mozna znalezc formularze na naczelnej poczcie i miejscach publicznych bibliotek. Jesli nie uda sie pakowac 1099s, IRS bedzie karac ci piecdziesiat dolarów za 1099. Wiecej niz kilka osób mruknal o wypelnienie 1099s tak z poczatku roku, ale psycholog wroc ten sposób ma posrednie korzysci. Jestes zmuszony rozpoczac organizowanie rekordy na rok 2005. Trwalosc dachu zalezy od wielu czynników, rodzaj pokrycia dachowego, jakosc materialu i narazenia na trudnych elementów pogody w scislej czolówce. Dzieki regularnej konserwacji i regularnych czynników atmosferycznych, dach moze trwac od 10 - sto lat. Wspólny material pokrycia dachowe, takie jak zbudowane zadaszenie trwa zwykle 12 - 20 lat kontakt z nami dachów metalowe 15 - 40 lat, potrzasnac drewna lub pólpasiec 10 - 40 latek, gontów asfaltowych 15 - 20 lat, a materialy specjalne jak lupków do 100 lat w dobrych warunkach. Wycieki rozpoczac w malych pekniec pokrycia dachowego, które moga nie byc widoczne, woda moze zebrac sie w przyleglym obszarze. Aby wykryc takie uszkodzenie, blisko inspekcja dachu moze byc konieczne. Certyfikowany wykonawca pokryc dachowych moga byc wywolywane w celu unikniecia www.maringo.pl dalszego uszkodzenia dachu, zranienie rzecz wlascicieli spowodowane próbuje nadzorowac jej swoja jazn. Inspekcja dachu powinny byc wykonywane co roku, stala atmosferycznych przez slonce, cieplo, deszcz, snieg, grad, wiatr i zimno moze powodowac materialem na dach, aby sie zalamac. Certyfikowany wykonawca pokryc dachowych bedzie wiedzial czego szukac. System dachu i stropu powinny byc odpowiednio wentylowane, aby uniknac nadmiernego ogrzewania oraz przechowywania wilgoci dwa czynniki, które moga powodowac dach rozdzielic przedwczesnie. Kwalifikowany, doswiadczony wykonawca oferuje rózne sluzb. Z calkowicie zrywajac stary kalenica i zastapienie go nowym, do kontroli i "potwierdzajacy" istniejacego poprzednio dachu. Ten ostatni jest procesem, w którym dach jest kontrolowane oraz "gwarantowana" wlasciwie funkcjonowac przez poniektóry okres czasu, zwykle 2 lata. Wykonawca ponosi odpowiedzialnosc za wszelkie niezbedne naprawy dachów w ponizszym okresie. Certyfikowany wykonawca posiada wiedze z rodzajów systemów dachowych, materialów i procedur instalacyjnych najakuratniej dostosowane do kazdego projektu i zapewni istnieje odpowiednia wentylacja. Zapytaj potencjalnych pytan Konstrukcje dachowe, takie jak czy nie sa licencjonowane i polaczone. Co ubezpieczenia odpowiedzialnosci nosza, i czy jest na biezaco. Zapytaj co dachowe producenci wyrobów istnieja licencjonowane i zatwierdzone przez do instalacji produktów i celów gwarancyjnych. Równiez zapytac, czy sa one czlonkiem zadnej regionalnych czy krajowych organizacji zawodowych. Kilka dostepne sa srodki, aby znalezc certyfikowanego wykonawce zadaszenia, skierowania, lokalne agencje rzadowe i licencyjnych stron www, które oferuja wykonawców do najmu lub listy wykonawców, którzy posiadaja licencje i istnieja polaczone. Sztuka i nauka z kregarz po wielokroc oczerniany przez zachodni establishment zdrowia. Historyczna niechec wynika glównie z faktu, ze zachodnia medycyna dazy az do zatrudnic filozofii redukcjonizmu, który stanowi, ze najlepszym sposobem, aby zrozumiec jak dziala humanitarny organizm, jak patologie pochodza i na miare je leczyc najlepiej mozna dochrapac sie przez zmniejszenie Cialo z jej czesci skladowych. Cialo dzieli sie narzadów, a nastepnie do poszczególnych narzadów, które nastepnie sa podzielone na swoich tkankach skladowych, wreszcie poszczególne komórki same. Tradycyjna zachodnia medycyna stara sie zlokalizowac przyczyne patologii i leczenia zaburzen w najwezszym poziomie mozliwym zakresie. Ten redukcjonizm jest w bezposrednim przeciwienstwie do holistycznego podejscia przyjetego przez kregarza. Kregarz, podobnie jak tradycyjnego lekarza medycyny chinskiej, uswiadamia sobie, ze cialo nie moze egzystowac skutecznie zredukowane do czesci skladowych. Kregarz postrzega zycie jako wschodzacych zjawiska, które zarówno obejmuje i przerasta jego czesci skladowe. W ostatnich latach, wielu zachodnich praktykujacych nauki zaczely cenic Calosciowe podejscie do kregarza dodatkowo chiropraktyka zabiegi zaczynaja sie wydobyc swoje miejsce w terapii mainstreamu. Przepasc miedzy holistycznej opieki zdrowotnej plus tradycyjnej medycyny zachodniej maleje. Podobnie jak lekarze zaczynaja lubowac sie korzysci plynace z podejscia holistycznego az do zdrowia, inne kregarzy sa równiez zatrudniajacych niektóre z technik i narzedzi konwencjonalnej zachodniej medycyny w ich praktyce. Tradycyjne techniki manipulacji kregoslupa scalone sa z nowoczesnego sprzetu diagnostycznego radiologicznej w celu okreslenia najbardziej skutecznego leczenia na rzecz pacjenta. Kregarzy sa przeszkoleni do rozpoznania objawów sumiennych schorzen, takich jak rak, a gdy wykryje takie zaburzenia one skierowac pacjenta do sluzby zdrowia, która specjalizuje sie w takim wlezie. Oczywiscie, praktyka chiropraktyka jest coraz czesciej postrzegane z wiekszym natezeniem jako uzupelnienie tradycyjnej opieki zdrowotnej, a nie bezposredniego konkurenta. Publicznosc przyjela do wiadomosci relacji zmieniajacej sie posrodku kregarz i lekarza. Z tego powodu wiele polis ubezpieczeniowych otóz zapewnic pokrycie chiropraktyki zabiegów. Dodatkowo, Stany Zjednoczone Sil Zbrojnych teraz mandaty, ze wszyscy ludzie uslug a kobiety musza miec dostep az do kregarza podczas czynnej sluzby. Wielu sportowców równiez skorzystac sposród chiropraktyka leczenia, zarówno dla zawodowców jak natomiast amatorów. Stany Zjednoczone zespól Olympic trwa liczba kregarzy na personel oraz opieki chiropraktyka jest obecnie postrzegana jako integralna czesc nowoczesnej terapii sportowego szkolenia. Wzrosla akceptacja chiropraktyka wraz sposród innymi terapiami wiecej holistycznych nie widnieje przypadkowy. Badania naukowe wykazaly, ze techniki holistyczne sa o wiele skuteczne w leczeniu niektórych rodzajów zaburzen, w tym niektórych zaburzen, które nie moga byc latwo leczonych przy uzyciu standardowych technik medycznych. Medycyna holistyczna, kiedys postrzegane jako odksztalcenia pseudonauki, cieszy sie coraz wieksza pozytywna opinia wsród szerokiej publicznosci, jak i profesjonalnych placówek sluzby zdrowia. Poniewaz opieka chiropraktyka jest teraz bardziej dostepne niz w dniach poprzednich, a od wielu polis ubezpieczeniowych niesie obecnie z uslug kregarza, konsument opieki zdrowotnej stwierdza, ze on lub ona ma wiecej opcji niz przed, a zatem jest w stanie podjac bardziej aktywna role w planowaniu wlasnej i opieki zdrowotnej. Firma moze sie rozwijac jedynie wówczas, gdy sprawia wieksza sprzedaz plus zdobywa zaufanie klientów. Jednak czesto dostawców surowców chce zaplaty szybko, podczas gdy trzeba sprzedac gotowych produktów dla klientów opierajac sie na kredytu, gdzie okres kredytowania moze równac sie od jednego do dwóch miesiecy. Factoringquotes zajmuje sie calym wlasnym naleznosci i placac ze sprzedajacym surowców w Twoim imieniu plus tez placi ci twoje zaplaty od klientów. Firma nastepnie odzyskuje naleznosci od chwili klienta po dokonaniu platnosci przychodzi. W rezultacie twoje przeplywy pieniezne nie istnieja hamowane, a takze masz pieniadze blisko, aby uregulowac wszystkie twoje daniny. Factoringquotes pobiera prowizje jako pewien procent od ogólnej kwoty przeznaczonej na swiadczenie swoich uslug. Stad w przypadku faktoringu oplaty, mozna uzyskac do 98% zaleglych naleznosci. W rezultacie firma bedzie w stanie przetworzyc wszystkich zamówien, a takze zwiekszyc swoja sprzedaz. Factoringquotes obsluguje transakcji pienieznych w przedziale od momentu 5. 000 dolarów do 30. 000. 000 dolarów miesiecznie. Takze wtedy, gdy placisz z dostawca we wlasciwym czasie, czesto mozna skorzystac z rabatów dostawców. Mozesz pobrac wszystkie cytaty faktoringu ekspresowo. Wszystko co musisz zrobic, to podac swoje dane spólki i wymagania, a w ciagu kilku godzin agent firmy skontaktuje sie z Toba. Factoringquotes pomaga równiez w odmiennych wymogów faktoringowych takich jak faktoring malego biznesu, faktoring budowlanej, faktoring eksportu i nawet gotowizny faktoring przeplywu. Maly biznes faktoring okazuje sie byc poteznym narzedziem dla malych firm, którzy wlasnie wchodzili na droge postepu. To dlatego, ze mala firma nie moze miec zbywalnosc towarów na kredyt przez 2-3 miesiecy, jego srodki zostana zablokowane w ceny. Factoringquotes przybywa na ratunek na dba o wszystkich naleznosci firmy poprzez zapewnienie natychmiastowego forsy. Na stronie równiez pomaga w finansowaniu zamówienia, gdzie placi za surowce zakupione w imieniu firmy. Jak wspomniano wczesniej, firma zyska w formie znizek sprzedajacego. Factoringquotes takze zróznicowana w odmiennych rodzajach faktoringu, takich jak medycznej faktoringu daniny kont. W tej branzy witryna organizuje srodków wplaconych do sluzby zdrowia co do roszczen ubezpieczeniowych, które sa zamrazane w zaplaty. Wtedy nie ma równiez ladunek faktoring rachunek którym firma pozyskuje bony towarowe i faktur, a nastepnie daje zaliczek w okresie krótszym niz 24h. Klienci otrzymuja an opcje, do których rachunki chca faktorem. Stad factoringquotes okazuje sie byc rozwiazaniem przeplywów pienieznych dla kazdego firm, którzy nie chca ich kasa zablokowane przez dlugi okres czasu.

Aby dodać komentarz musisz być zarejestrowanym użytkownikiem 28dni. Zarejestruj się